Przy "Stajni Jednorożca" w Łodzi oddano do użytku kompleks Hi Piotrkowska [ZDJĘCIA]

2020.12.16

Do użytku oddana została jedna z wizytówek nowej Łodzi - kompleksu mixed-use Hi Piotrkowska, którego inwestorem jest firma Master Management Group (MMG).

Nowy, najwyższy łódzki biurowiec znajduje się przy ulicy Piotrkowskiej, w sąsiedztwie dworca przesiadkowego Piotrkowska Centrum, zwanego potocznie „Stajnią Jednorożca”. Kompleks Hi Piotrkowska uzyskał właśnie pozwolenie na użytkowanie.

Hi Piotrkowska w Łodzi to kompleks wielofunkcyjny oferujący 21 000 mkw. przestrzeni biurowej w standardzie technicznym klasy A oraz 5 000 mkw. powierzchni pod lokale handlowo-usługowe. Inwestycja to 82-metrowa wieża, z której można podziwiać panoramę Łodzi oraz mniejszego budynku od strony Piotrkowskiej, nawiązującego do kamienicznej zabudowy.

Częścią kompleksu będzie także hotel Hampton by Hilton z 149 pokojami oraz trzema salami konferencyjnymi, który otwarty zostanie latem 2021 roku.

Łodzianie mogą już korzystać także z nowej przestrzeni miejskiej w pasażu, który znajduje się pomiędzy kompleksem Hi Piotrkowska a budynkiem Urzędu Miasta oraz z placu utworzonego między mniejszym biurowcem a częścią hotelową. Jeszcze w tym miesiącu w części usługowej i biurowej pojawią się pierwsi najemcy. Od 7 grudnia z przestrzeni biurowej korzystają pracownicy PKO BP. W Hi Piotrkowska znajduje się nowa siedziba Oddziału 1 PKO BP w Łodzi.

ZOBACZ ZDJĘCIA KOMPLEKSU HI PIOTRKOWSKA

MMG poinformowało również o podpisaniu kolejnych umów z drogerią Rossmann oraz łódzką kwiaciarnią Badylarz. Aktualnie w procesie negocjacji są umowy na kolejne 3 000 mkw. powierzchni biurowych i zapytania na 4 000 mkw. W części usługowej kompleksu otwarta zostanie jeszcze kawiarnia Starbucks, sklep Żabka, piekarnia Z Pieca Rodem, Delikatesy Fabryczne, klub fitness Just GYM, a także lokale gastronomiczne oraz apteka.

Lokale handlowe i usługowe są skomercjalizowane w 70 proc., czym zajmuje się Knight Frank i CBRE. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia PRC Architekci, a generalnym wykonawcą była firma Erbud.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Wrrrrr
  Gość
  2020-12-17 15:04:55
  To dziadostwo zasłania mi zachód słońca. Oby się zawaliło.

 • Gość
  Gość
  2020-12-17 20:00:36
  Ale zachód słońca w ciągu roku zmienia swoje położenie, więc zapewne przez część roku będziesz mógł go podziwiać :) a tak poza tym, to jest centrum miasta, dużo się tu jeszcze będzie zmieniać i budować, a inwestora raczej nie interesuje to czy jego inwestycja będzie zasłaniać komuś zachód słońca ;;-D nie no, ten komentarz mnie rozwalił :3

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.