Podziemny tunel w Łodzi coraz bliżej stacji Śródmieście
Budowa tunelu średnicowego pod Łodzią wchodzi w kolejny rejon miasta. Wkrótce zamknięta zostanie ulica Żeromskiego, gdzie tarcza drążyć będzie tunel s kierunku stacji Śródmieście.
W najbliższą środę, 21 sierpnia nastąpi zamknięcie dla ruchu ulicy Żeromskiego w Łodzi. Ma to związek z kolejnymi etapami prac dotyczącymi drążenia podziemnego tunelu w stronę dworca Łódź Fabryczna.
Tarcza „Katarzyna" drążąca podziemny tunel przejdzie pod ul. Żeromskiego. Droga pomiędzy ul. Legionów a ul. Próchnika zostanie zamknięta do 8 września w związku z pracami ogromnej maszyny TBM. Żeromskiego zostanie zamknięta dla ruchu bez skrzyżowań. Nadal będziemy mogli przejechać do Próchnika, aby dostać się do Zachodniej lub Legionów.
Postępuje realizacja jednej z najważniejszych obecnie inwestycji w Łodzi. Tunel średnicowy, który połączy dworzec Łódź Fabryczna z dworcem Łódź Kaliska oraz Żabieńcem nabiera rozpędu. Duża tarcza „Katarzyna” wydrążyła już dwutorowy tunel mieszczący się od stacji Koziny nieopodal Włókniarzy i Drewnowskiej, do stacji Łódź Polesie przy Manufakturze, a następnie przeszła dalej pod Mielczarskiego oraz Legionów.
Kolejny etap prac na Polesiu dotyczy przejścia maszyny TBM pod ulicą Żeromskiego w stronę stacji Śródmieście, zlokalizowanej na działce u zbiegu Kościuszki z Zieloną. Z kolei mniejsza tarcza pod nazwą "Faustyna" zrealizowała już trzy tunele. Do wykonania pozostało już ostatnie zadanie, czyli wydrążenie jednotorowego tunelu pomiędzy stacją na Kozinach a dworcem Łódź Kaliska.
W najbliższą środę, 21 sierpnia nastąpi zamknięcie dla ruchu ulicy Żeromskiego w Łodzi. Ma to związek z kolejnymi etapami prac dotyczącymi drążenia podziemnego tunelu w stronę dworca Łódź Fabryczna.
Postępuje realizacja jednej z najważniejszych obecnie inwestycji w Łodzi. Tunel średnicowy, który połączy dworzec Łódź Fabryczna z dworcem Łódź Kaliska oraz Żabieńcem nabiera rozpędu. Duża tarcza „Katarzyna” wydrążyła już dwutorowy tunel mieszczący się od stacji Koziny nieopodal Włókniarzy i Drewnowskiej, do stacji Łódź Polesie przy Manufakturze, a następnie przeszła dalej pod Mielczarskiego oraz Legionów.
Kolejny etap prac na Polesiu dotyczy przejścia maszyny TBM pod ulicą Żeromskiego w stronę stacji Śródmieście, zlokalizowanej na działce u zbiegu Kościuszki z Zieloną. Z kolei mniejsza tarcza pod nazwą "Faustyna" zrealizowała już trzy tunele. Do wykonania pozostało już ostatnie zadanie, czyli wydrążenie jednotorowego tunelu pomiędzy stacją na Kozinach a dworcem Łódź Kaliska.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-24 12:10:20
Historyczna perła Łodzi ponownie zachwyca swoim wyglądem. Ikoniczna kamienica przy Piotrkowskiej
-
2026-06-24 13:08:08
Historyczny młyn w Gdańsku zyskał nowe życie jako kompleks mieszkaniowy
-
2026-06-24 12:00:51
Ponad 3,5 kilometra nowego torowiska powstanie w Bydgoszczy
-
2026-06-24 11:45:10
Warszawskie Włochy z kameralnym projektem mieszkaniowym. Rusza sprzedaż mieszkań
-
2026-06-24 05:48:22
Krakowski hub brytyjskiej spółki technologicznej zwiększy zatrudnienie do 500 osób
-
2026-06-23 15:00:26
Ważna decyzja dla Księżego Młyna. Radni zdecydują o dużej inwestycji
-
2026-06-23 11:33:10
Echo Investment z finansowaniem inwestycji na blisko 3-hektarowym terenie w centrum Krakowa
-
2026-06-23 10:36:19
Nowa inwestycja PRS w Krakowie. Powstanie 345 nowych mieszkań
-
2026-06-23 09:25:08
W Warszawie zaczyna brakować biur. Firmy walczą o najlepsze adresy
-
2026-06-23 07:25:00
Rusza budowa nowego parku logistycznego na Podkarpaciu. Jeden z większych projektów w tej części Polski