Ogrody Anny - nowy plac w Łodzi z wydarzeniami kulturalnymi czy muzycznymi

2021.06.24

W lipcu otwarty zostanie dla wszystkich mieszkańców Łodzi nowy plac przed Elektrownią Scheiblera, który stanowił będzie część nowej inwestycji wielofunkcyjnej Fuzja.

Już od 10 lipca, w każdy wakacyjny weekend odbywały się będą na nowym placu w Łodzi imprezy kulturalne, warsztaty, animacje dla dzieci, a do tego kulinarne podróże po regionie. Plac przed Elektrownią Scheiblera przyjął również nową nazwę upamiętniającą żonę łódzkiego fabrykanta – Annę Scheibler.

Ogrody Anny będą pierwszą ogólnodostępną przestrzenią w kompleksie Fuzja, która będzie bezpośrednio przylegająca do secesyjnej elektrowni Scheiblerów. Nazwa nowego placu nawiązuje do niezwykłej postaci Anny Scheibler, żony „króla bawełny” - fabrykantki, filantropki, a także pasjonatki ogrodnictwa. Nową łódzką przestrzeń zdobiły będą liczne drzewa, i krzewy, a wydzielone strefy pozwolą na różnorodne aktywności oraz relaks w kameralnej atmosferze. Dla najmłodszych przygotowano kreatywny i pobudzający wyobraźnię plac zabaw.

Ogrody Anny to jedna z wielu wspólnych przestrzeni zaplanowanych w Fuzji, które docelowo liczyć będą łącznie 4 ha. Zaczynając od 10 lipca, w nowo otwartej przestrzeni odbywać będą się atrakcje dla dzieci, młodzieży, dorosłych, a także seniorów. Inwestor zaplanował wydarzenia kulturalne, muzyczne, edukacyjne i rozrywkowe. Szczegółowy harmonogram eventów w Fuzji znany będzie na początku lipca.

Fuzja to wieloetapowy kompleks, który łączy w sobie funkcję biurową, handlową, gastronomiczną, a także mieszkalną i rekreacyjną. Inwestycja powstaje na terenie o powierzchni 8 ha dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera, które stanowią dziedzictwo Łodzi Fabrycznej. W ramach projektu zrealizowanych zostanie 20 budynków, z czego 14 stanowić będą obiekty historyczne.

Inwestorem jest Echo Investment.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.