Oficjalne otwarcie jednej z najnowocześniejszych inwestycji biurowych w Łodzi

2019.10.03

W ciągu 17 miesięcy wybudowany został na działce przy skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza w Łodzi nowoczesny kompleks biurowy Imagine. 3 października br., odbyło się oficjalne otwarcie obiektu.

Imagine to nowoczesny kompleks składający się z dwóch biurowców oraz wielopoziomowego parkingu samochodowego. Inwestycja, która zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza należy do spółki Avestus Real Estate.

3 października br. odbyło się oficjalne otwarcie Imagine oraz odsłonięcie rzeźby umiejscowionej w pasażu miejskim pomiędzy biurowcami, a która zaprojektowana została przez Mikołaja Apelt-Ciupińskiego.

W sąsiedztwie kompleksu Imagine znajdują się znane łódzkie zabytki takie jak: przemysłowe imperium Karola Scheiblera i Wódczany Monopol z początku XX w.

Imagine to dwa 6-kondygnacyjne biurowce klasy A o powierzchni 17 200 mkw., z czego 14 800 mkw. to biura, a pozostałe 2 400 mkw. przestrzeń handlowo-usługowa. Trzci budynek kompleksu to naziemny garaż z 356 miejscami parkingowymi i 49 podwójnymi stojakami na rowery. Inwestycja może pochwalić się certyfikatem BREEAM Interim Design Stage na poziomie „Excellent”.

Pierwsze prace budowlane na działce ruszyły w marcu 2018 roku, a już na początku września br., pierwsi najemcy wprowadzili się do kompleksu. Wśród firm, które ulokowały swoje biura w Imagine są m.in. EY, Asseco Poland, New Work Offices czy Bluerank. Część handlowo-usługową zajmuje dwujęzyczne przedszkole ze żłobkiem Kids&Co. oraz restauracja Olimp. Na terenie kompleksu otwarty zostanie również sklep Żabka i lokal Z Pieca Rodem.

Za projekt architektoniczny odpowiada BE DDJM Biuro Architektoniczne, a generalnym wykonawcą części biurowej była firma Eiffage Polska Budownictwo. Parking naziemny wybudowała spółka GOLDBECK.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Biurowce Imagine, Eiffage Polska Budownictwo, BE DDJM Architekci, Avestus Real Estate

Komentarze


  • CX
    Gość
    2019-10-15 10:55:55
    Wielkie brawa dla inwestora za zrobienie z własnej woli tak dużego parkingu.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.