Gotowy Imagine z certyfikatem BREEAM Interim Design Stage

2019.09.09

Oddany z początkiem września 2019 roku łódzki kompleks biurowy Imagine, otrzymał certyfikat BREEAM Interim Design Stage na poziomie „Excellent”. Właścicielem obiektu jest Avestus Real Estate.

Imagine to nowoczesny kompleks biurowy, który powstał na działce przy skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza w Łodzi (al. Piłsudskiego 87). Inwestycja może się pochwalić certyfikatem BREEAM na poziomie „Excellent” z wynikiem 77 proc.

Kompleks spełnił wymogi certyfikacji BREEAM International m.in. dzięki wdrożeniu przyjaznych użytkownikowi, energooszczędnych rozwiązań, które znacznie wpływają na koszty eksploatacyjne najemców. Imagine posiada świetną lokalizację z dogodnym dostępem do komunikacji publicznej.

Za przeprowadzenie procesu certyfikacji inwestycji odpowiedzialna była niezależna firma Sweco Consulting.

Imagine to dwa 6-kondygnacyjne biurowce, które łącznie oferują 17 200 mkw. powierzchni do wynajęcia, z czego 14 800 mkw. zajmują biura, a 2 400 przestrzeń handlowo-usługowa. Trzeci budynek kompleksu to naziemny garaż na 356 miejsc parkingowych oraz 49 podwójnych stojaków rowerowych. Wśród najemców Imagine, który oferuje biura klasy A są takie firmy jak: EY, Asseco Poland, Bluerank czy New Work Offices. Grono najemców uzupełniają również dwujęzyczne przedszkole ze żłobkiem Kids&Co. oraz restauracja Olimp na parterze budynku B. W kompleksie funkcjonował będzie także sklep Żabka oraz lokal Z Pieca Rodem.

Za projekt architektoniczny Imagine odpowiada pracownia DDJM Biuro Architektoniczne.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Biurowce Imagine, BE DDJM Architekci, Avestus Real Estate

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.