Na terenie dawnej fabryki Karola Scheiblera powstanie Fuzja

2019.04.29

Echo Investement rozpoczęło realizację wyjątkowego projektu w centrum Łodzi pomiędzy ulicami Piotrkowską, Tymienieckiego, Kilińskiego i Milionową na terenie dawnej fabryki Karola Scheiblera.

Na terenie dawnej fabryki Karola Scheiblera wbita została pierwsza łopata pod realizację inwestycji Fuzja, czyli przestrzeni, która według inwestora będzie łączyła w sobie funkcje mieszkalną, biurową oraz rekreacyjną.

Przy ulicy Tymienieckiego pojawiły się już pierwsze koparki, które rozpoczęły prace przy dwóch pierwszych budynkach mieszkalnych. I etap Fuzji składający się z części mieszkalnej, w której powstaną 274 mieszkania o zróżnicowanych metrażach od 29 mkw. do 111 mkw. zostanie zakończony na koniec 2020 roku. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 227 miejsc parkingowych oraz komórki lokatorskie. Równolegle z zakończeniem tej części kompleksu, oddany zostanie plac publiczny przed elektrownią z wygodnym dostępem od ulicy Tymienieckiego.

Docelowo Fuzja składała się będzie z 20 budynków o różnym przeznaczeniu, z czego aż 14 to zaadoptowane budynki historyczne, które przekształcone zostaną w restauracje oraz punkty handlowe. Sercem inwestycji przy Tymienieckiego 5/7 ma stać się zabytkowy budynek dawnej elektrociepłowni. Inwestycja zakłada również realizację zielonych terenów dostępnych dla wszystkich.

W ramach inwestycji powstanie również wiele udogodnień, w tym m.in. miejsca parkingowe dla car sharingu, ścieżki rowerowe, stacje serwisowe dla rowerów, paczkomaty czy ogólnodostępne ładowarki elektryczne.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.