Na Księżym Młynie powstaną luksusowe apartamenty. Jest zgoda radnych


2023.09.22
Autor: Bartosz Motorek
Decyzją miejskich radnych z Łodzi, spółka T17, czyli UNIQUM Sp. z o.o. i Internity S.A. może wybudować przy ulicy Tymienieckiego na Księżym Młynie nowoczesny apartamentowiec.

Luksusowy apartamentowiec T17 w Łodzi powstanie dzięki zapisom specustawy mieszkaniowej „lex deweloper”, z której skorzystał deweloper, a której zgodę wydać miała Rada Miejska. Radni zaakceptowali wniosek spółki, aby na Księżym Młynie mogła powstać nowa inwestycja.

T17 to dwa 6-piętrowe budynki apartamentowe, które połączone zostaną parterem. Inwestycja dostarczy na rynek 72 mieszkania o łącznej powierzchni wynoszącej około 5 500 metrów kwadratowych i w zróżnicowanych metrażach i rozkładach. W parterze przewidziano miejsce pod cztery lokale handlowo-usługowe, natomiast pod obiektem halę garażową na 65 stanowisk postojowych.
Projekt inwestycji T17 w Łodzi, wiz. materiały inwestora

Inwestycja zlokalizowana będzie przy ulicy Tymienieckiego 17 na Księżym Młynie, naprzeciwko parku im. Jana Kilińskiego. Apartamentowiec będzie miał elewację pokrytą czerwoną cegłą, taka, z jakiej powstała większość historycznych budynków w okolicy. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Konior Studio.

W zamian za zgodę miejskich radnych, inwestor zadeklarował, że teren pomiędzy nowym domem a ul. Kilińskiego (po południowej stronie ul. Tymienieckiego) zmieni się w zielony skwer z symbolicznie odtworzonym fragmentem koryta rzeki Lamus, od początku XX w. schowanej w podziemnym kanale. Wzdłuż pobiegnie pieszo-rowerowy szlak w śladzie dawnej kolei scheiblerowskiej. Pojawi się kilkadziesiąt drzew oraz rzeźba lub fontanna. Koncepcja powstaje przy współpracy z Wydziałem Kształtowania Środowiska UMŁ.
Projekt inwestycji T17 w Łodzi, wiz. materiały inwestora


Zgoda radnych oznacza, że inwestor może już składać wniosek o wydanie pozwolenia na budowę.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.