Luksusowy apartamentowiec z żywą zielenią na dachu powstanie na Księżym Młynie


2023.03.27
Autor: Bartosz Motorek
W Łodzi szykuje się kolejna inwestycja mieszkaniowa w ramach specustawy mieszkaniowej "lex deweloper". Na Księżym Młynie powstać ma luksusowy projekt apartamentowy pod nazwą T17. W ofercie inwestycji znajdzie się ponad 70 mieszkań oraz przestrzeń handlowo-usługowa.

T17 to najnowsza propozycja spółki dwóch doświadczonych firm - UNIQUM Sp. z o.o. oraz giełdowa spółka Internity S.A. W ramach inwestycji powstać mają dwa 7-kondygnacyjne ceglane budynki wielorodzinne, które połączone zostaną wspólnym parterem. Deweloper z realizacją czeka na zgodę Rady Miasta w Łodzi, ponieważ korzysta z zapisów specustawy mieszkaniowej "lex deweloper".

Inwestycja powstać ma na działce przy ulicy Tymienieckiego 17 na Księżym Młynie, naprzeciwko parku im. Jana Kilińskiego. Projekt śląskiej pracowni architektonicznej Konior Studio zakłada budowę gmachu o łącznej powierzchni wynoszącej około 5 500 metrów kwadratowych. Luksusowy apartamentowiec zaoferuje 72 mieszkania o zróżnicowanych metrażach i rozkładach, 4 lokale o charakterze handlowo-usługowym mieszczące się w parterze, a także 65 miejsc parkingowych w podziemnej hali garażowej.

Apartamentowiec charakteryzował się będzie dużymi oknami, tarasami i dachem z żywą zielenią, a także wysoką jakością materiałów wykończeniowych. Elewacja pokryta zostanie czerwoną cegłą, co nawiązywać ma do charakteru pobliskiej zabudowy na Księżym Młynie.

Księży Młyn zobowiązuje do korzystania z tego materiału. Budując z cegły, mamy poczucie ciągłości tradycji. Jej zastosowanie na elewacjach tworzy wyjątkowe faktury, reaguje na zmieniające się światło, kreuje niezwykłą atmosferę dzielnicy
powiedział: Tomasz Konior, główny architekt i założyciel Konior Studio

Spółka T17 czeka teraz na zgodę miejskich radnych, ponieważ deweloper korzysta z zapisów specustawy mieszkaniowej "lex deweloper". Zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zakładają budowę w tym miejscu budynków o wysokości do 12 metrów. Planowana inwestycja przy Tymienieckiego 17 ma mieć 25 m. To będzie pierwszy projekt Tomasza Koniora na terenie Łodzi.

Inne wiadomości o T17, Konior Studio Tomasz Konior

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.