Łódzka Manufaktura zostanie rozbudowana, zmodernizowany zostanie Magazyn Bawełny


2022.10.05
Autor: urbanity.pl
Magazyn Bawełny to ostatni budynek z kompleksu Manufaktura, który nie został jeszcze zagospodarowany. Gmach, który stoi przy skrzyżowaniu ulic Ogrodowej i Karskiego wkrótce ma jednak zostać przebudowany, powstaną w nim biura i lokale handlowe.

Firma A&A Holding, która jest właścicielem budynku i jednocześnie jego inwestorem pokazała wizualizacje zmodernizowanego magazynu i ogłosiła, że jej ambicją jest stworzenie najlepszego projektu biurowo-handlowego w Polsce. W postindustrialnym budynku znajdzie się 8 500 mkw. powierzchni biurowej klasy A+ oraz wyselekcjonowana oferta usługowo-handlowa na powierzchni 3 500 mkw.

Nowym obiektem zarządzać będzie firma Apsys Polska, a za projekt architektoniczny odpowiada warszawska pracownia Grupa 5 Architekci, która ma olbrzymie doświadczenie w tego typu przebudowach industrialnych budynków. Prace modernizacyjne przy Magazynie Bawełny rozpoczną się w 2023 r., a po ich zakończeniu oferta Manufaktury ma być jedną z najatrakcyjniejszych i najszerszych w Łodzi i w Polsce. Inwestor już zapowiada, że budynek będzie mógł się pochwalić certyfikatem BREEAM na poziomie Outstanding.

Inne wiadomości o Centrum Handlowe Manufaktura, Magazyn Bawełny, grupa 5 architekci, Apsys Polska

Komentarze


  • Jgh
    Gość
    2022-10-15 00:30:22
    Brawo dobry ruch

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.