Łódzka Fuzja siedzibą dla Fujitsu

2020.02.10

Fujitsu konsoliduje swoje łódzkie biura, które do tej pory znajdowały się w dwóch różnych lokalizacjach. Od 2022 roku nową siedzibą japońskiego dostawcy usług informatycznych będzie kompleks Fuzja.

Fujitsu Poland Global Delivery Centre, czyli centrum świadczące szeroki zakres usług IT dla klientów z całego świata konsoliduje swoje łódzkie biuro. Już od 2022 roku pracownicy japońskiego giganta przeprowadzą się do kompleksu Fuzja, projektu realizowanego przez Echo Investment.

Fujitsu Technology Solutions jest największym dostawcą infrastruktury informatycznej, obecnym na wszystkich najważniejszych rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz w Indiach. Wśród jego klientów znajdują się zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i małe oraz średnie firmy, a także klienci indywidualni.

Firma podjęła decyzję o konsolidacji łódzkich biur i wynajęła 16 300 mkw. powierzchni biurowej w Fuzji. Nowa siedziba Fujitsu mieściła się będzie w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowej, secesyjnej elektrociepłowni.

Fuzja to kompleks wielofunkcyjny, który powstaje na działce o powierzchni prawie 8 hektarów przy ulicy Tymienieckiego. Właśnie trwa rewitalizacja pofabrycznego fragmentu tej części Łodzi. Zabytkowe budynki odzyskają dawny blask, które uzupełnione zostaną o nowe obiekty. Inwestycja zaoferuje mieszkania, biura, przestrzeń handlowo-usługową i restauracje.

Do wyboru lokalizacji i dopracowania szczegółów umowy przez firmę Fujitsu doszło dzięki współpracy z firmą Colliers International. W kwestiach prawnych doradcą Fujitsu była kancelaria act BSWW.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.