Kto wykona projekt nowego dworca Łódź Kaliska?

2020.10.19

Dworzec Łódź Kaliska ma zostać przebudowany, a według założeń Polskich Kolei Państwowych S.A. ma stać się po zakończeniu inwestycji nową wizytówką miasta.

Polskie Koleje Państwowe S.A. we wrześniu br., ogłosiły przetarg na projekt dworca Łódź Kaliska. Pod koniec ubiegłego tygodnia doszło do otwarcia ofert. Łącznie w przetargu stanęło jedenaście firm, a budżet został ustalony na poziomie około 1,36 mln zł.

Decydować ma cena, dlatego najbliżej kontraktu na projekt przebudowy dworca Łódź Kaliska jest spółka Pas Projekt z Nadarzyna, która wyceniła swoje prace na prawie 529 tys. zł. Kto ostatecznie stworzy projekt poznamy najprawdopodobniej za kilka tygodni.

PKP chcą, aby nowy dworzec Łódź Kaliska obsługiwał dwukrotnie więcej połączeń niż obecnie. Przed głównym wejściem do obiektu stanąć ma rondo. Zaplanowano również miejsce na taksówki, autobusy, strefę kiss & ride, miejsca dla niepełnosprawnych oraz miejsca do ładowania aut elektrycznych. Według planów PKP północne patio zostanie zlikwidowane, a w jego miejscu pojawi się parking na 97 stanowisk.

Według wstępnego harmonogramu nowy dworzec Łódź Kaliska ma zostać oddany do użytku w pierwszej połowie 2024 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Joe
  Gość
  2020-10-19 19:38:29
  Warto dodać, że ta firma została z dużym hukiem pogoniona z podobnej inwestycji w Poznaniu, kiedy wyszly na jaw problemy z plagiatem i podrabianiem podpisów... Miejmy nadzieję, że Łódź okaże się mądra przed szkodą.

 • Łodziak
  Gość
  2020-10-20 19:13:01
  Łódź tu nie ma nic do powiedzenia, decyduje PKP

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.