Kiedy powstanie Orientarium w Łodzi?

2015.12.03

2 grudnia br., na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym, ujawniono szczegóły budowy łódzkiego Orientarium. Inwestycja o wartości około 240 milionów złotych ma powstać w 2019 roku. Będzie to największy projekt w historii ogrodu.

Kompleks, który powstanie na terenie łódzkiego ogrodu zoologicznego, poświęcony będzie gatunkom z Azji. Orietnarium będzie wielkopowierzchniową ekspozycją wodno-lądową fauny wraz z elementami kultury strefy orientalnej, czyli południowo-wschodniej części Azji. Inwestycja zajmie połowę obecnej działki zoo przy ulicy Konstantynowskiej.

W ramach łódzkiej inwestycji wybudowane zostaną pawilony, wybiegi i woliery, które łącznie zajmą obszar porównywalny z wybudowaniem dziesięciu pełnowymiarowych boisk piłkarskich. W Orientarium zaplanowano również zaplecze rekreacyjno-gastronomiczne, które będzie dysponowało powierzchnią wynoszącą około 20 tys. metrów kwadratowych. Największy zbiornik wodny będzie miał objętość 2500 m3 i głębokość 6 metrów. W przyszłym kompleksie na terenie miejskiego ogrodu zoologicznego, zobaczymy takie gatunki zwierząt jak: orangutany, langury, anoa, tapiry malajske, gawialy, pantery mgliste, rekiny oraz płaszczki.Łódzka inwestycja realizowana będzie w formule zaprojektuj, wybuduj, sfinansuj. Koszt wybudowania kompleksu szacuje się obecnie na około 240 mln zł., a jego budowa przebiegała będzie etapowo. Pierwsze prace budowlane mają rozpocząć się jesienią przyszłego roku, tak aby kompleks w docelowej swojej wielkości został oddany do użytku w 2019 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.