Coraz bliżej do otwarcia Orientarium w Łodzi. Trwa napełnianie głównego zbiornika

2021.05.11

W łódzkim Orientarium rozpoczął się proces napełniania głównego zbiornika wodnego, w którym wkrótce pojawią się m.in. rekiny i płaszczki.

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie jednej z najbardziej wyczekiwanej inwestycji w Łodzi. Orientarium, które powstaje w ramach łódzkiego ogrodu zoologicznego będzie gotowe jesienią br. Co obecnie dzieje się w kompleksie?

W marcu i kwietniu wykonawca prowadził oczyszczanie zbiornika za pomocą wody tymczasowej. Obecnie rozpoczął się proces napełniania głównego zbiornika wodnego - prowadzone jest to stopniowo. Ta część inwestycji potrwa kilka tygodni. Po około 2 tygodniach, jak niecka się wypełni, rozpocznie się proces dojrzewania biologicznego.

Następnie rozpocznie się zarybianie mniejszych zbiorników wodnych, po czym zarybiany będzie główny zbiornik z rekinami. W basenie rekinów, który mieści 3000 metrów sześciennych wody, pojawią się ryby chrzęstnoszkieletowe i kostnoszkieletowe, między innymi rekiny i płaszczki, w tym rzadkie i bardzo oryginalne gatunki jak Rhina anclystoma. W zbiorniku rafy koralowej będzie około 30 gatunków niedużych ryb

Jedną z największych atrakcji łódzkiego Orientarium będzie niewątpliwie 26-metrowy podwodny tunel. Baseny znajdujące się nad nim zmieszczą prawie 3 miliony litrów wody.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Drecx
  Gość
  2021-05-17 07:46:17
  Super!!

 • paulicia
  Gość
  2021-05-22 07:28:36
  Kto to pisze? Średni tekst... ale sama inwestycja cieszy

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.