Będzie tropikalnie w łódzkim Orientarium

2020.05.22

Na budowie Orientarium w Łodzi trwają już prace przy zagospodarowaniu zielonych terenów, a cała inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem.

Powstające Orientarium stanowiło będzie prawie połowę terenu łódzkiego ZOO. Inwestycja składa się z nowoczesnych pawilonów, wybiegów i wolierów, uzupełnionych o zaplecze rekreacyjno-gastronomiczne. Realizacja projektu przebiega zgodnie z placem, a inwestycja nie ma żadnych opóźnień.

Przyszli zwiedzający łódzkie Orientarium będą mogli podziwiać faunę oceaniczną z rekinami, płaszczkami i różnymi rybami, a także rafę koralową. Zasadzone tutaj rośliny, krzewy, bluszcze i trawy zasadzone będą pochodziły z takich państw jak: Laos, Hong Kong, Indie, Australia, Japonia czy Filipiny. Klimat tropikalny będzie podtrzymywany przez zachowanie odpowiedniej wilgotności oraz temperatury.

Obecnie na budowie Orientarium trwają prace wykończeniowe przy aranżacji budynku. Do czerwca 2020 roku będą trwały prace wykończeniowe w tunelu i basenach. Trwa montaż elementów aranżacji obiektu m.in. sztucznych skał czy drewnianej plumerii pod dachem. Rozpoczynają się również prace przy zagospodarowaniu terenu zewnętrznego.

Orientarium w Łodzi składało się będzie z części wejściowo-konferencyjnej oraz części dla zwierząt. W obiekcie pojawią się nowe gatunki zwierząt, w tym m.in. orangutany, pantery mgliste, rekiny, niedźwiedzie malajskie, gibony, dzioborożce, langury, szpaki balijskie i płaszczki. W Orientarium znajdzie się również miejsce dla słoni indyjskich.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • pawel
    Gość
    2020-05-25 11:59:55
    A czy pozostałe pawilony zostaną poddane odnowie? Niektóre z nich to bardzo słabo i biednie wyglądają.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.