W Orientarium trwa montaż tunelu o długości ponad 25 metrów

2020.02.26

Za nieco ponad rok otwarte zostanie łódzkie Orientarium w ogrodzie zoologicznym, gdzie zakończyły się już prace konstrukcyjne.

Orientarium w Łodzi powstaje w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym i będzie miało powierzchnię 33 000 mkw. Inwestycja zostanie oddana do użytku za nieco ponad rok. Właśnie zakończyły się prace konstrukcyjne.

Jednym z najbardziej widowiskowych miejsc w łódzkim Orientarium ma być basen, przez który będzie można się przespacerować, a ponad naszymi głowami i wokół pływały będą rekiny i płaszczki. Zapewni to akrylowy tunel, którego ściany mają grubość 12 centymetrów. Elementy do budowy tunelu o długości ponad 25 metrów powstały w Australii. Zbiornik ma nieregularny kształt i objętość 2.500 m.sześc. wody. Powierzchnia lustra wody wynosi ok. 776 m kw.

Pierwsze prace przy montażu tunelu wystartowały 19 lutego br. Ten etap prac potrwa około miesiąca.

Na terenie ogrodu zoologicznego trwają równolegle prace przy budowie m.in. pawilonu wystawienniczego i wejściowego, słoniarni, celebes (strefa dla zwierząt z rejonu wyspy Celebes), wybiegu dla pingwinów, stajenek dla małych zwierząt i zwierząt kopytnych, wybiegów zewnętrznych pantery mglistej, orangutanów i niedźwiedzi, sztucznych skał dla niedźwiedzi i basenu gawiala oraz sztucznych skał widowni rekina i elementów rafy koralowej.

Dzięki Orientarium w łódzkim ogrodzie pojawią się nowe gatunki, w tym m.in. orangutany, pantery mgliste, rekiny, niedźwiedzie malajskie, gibony, dzioborożce, langury, szpaki balijskie i płaszczki.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Mosty Łódź, a koszt realizacji tego projektu wynosi 262 miliony złotych. Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się we wrześniu 2018 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Orientarium, Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Mosty Łódź

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.