Jak wygląda realizacja kompleksu mixed-use Fuzja w Łodzi?

2021.01.19

Echo Investment prowadzi w Łodzi jeden z największych i najbardziej wymagających projektów realizowanych przez spółkę w Polsce. Deweloper podsumował właśnie realizację kompleksu Fuzja.

W minionym roku oddane zostały do użytku dwa budynki mieszkalne kompleksu wielofunkcyjnego Fuzja w Łodzi i ruszyła budowa trzeciego. Deweloper rozpoczął także realizację części biurowej projektu, a już w połowie tego roku ma zostać otwarty ogólnodostępny, miejski plac z zabytkową zrewitalizowaną elektrownią.

Fuzja w Łodzi będzie kompleksem wielofunkcyjnym, który realizowany jest na działce o powierzchni prawie 8 ha. Wieloetapowy projekt składa się z przestrzeni biurowej, handlowo–usługowej, gastronomicznej, a także budynków mieszkalnych, placu miejskiego i otwartych, zielonych terenów wspólnych. Całość otoczona jest historyczną zabudową dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera, które stanowią dziedzictwo Łodzi Fabrycznej.

W dwóch pierwszych gotowych budynkach mieszkalnych powstały łącznie 274 mieszkania, a w listopadzie 2020 roku ruszyła budowa kolejnego obiektu, w którym znajdzie się 237 lokali o zróżnicowanych metrażach. Ta część kompleksu będzie gotowa w pierwszej połowie 2022 roku.

Z kolei we wrześniu ubiegłego roku rozpoczęły się także prace budowlane dwóch biurowców, które łącznie zaoferują 19 900 mkw. powierzchni do wynajęcia. 5-kondygnacyjne budynki będą nową siedzibą Fujitsu Technology Solutions, która wprowadzi się w 2022 roku. Pod koniec bieżącego roku ma być gotowy stan surowy obu biurowców.

Na połowę 2021 roku Echo Investment planuje otworzyć ogólnodostępny plac miejski w centrum Fuzji o powierzchni prawie 3 600 mkw. Sercem placu stanie się zrewitalizowana zabytkowa elektrownia.

Docelowo Fuzja w Łodzi to 20 budynków, z czego 14 stanowić będą obiekty historyczne. Projekt architektoniczny powstał w pracowni Medusa Group.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Tadeusz
    Gość
    2021-01-21 12:15:06
    Pytanie: Czy przy okazji wyremontują ulicę Milionową...? Ulica jest w bardzo opłakanym stanie, między innymi przez maszyny budowlane firmy Echo Investment...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.