Imagine w Łodzi osiągnął docelową wysokość

2018.12.18

Na budowie budynków A i B, wchodzących w skład kompleksu Imagine odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy, co oznacza, że inwestycja osiągnęła najwyższy punkt konstrukcyjny.

Imagine to kompleks biurowy, który firma Avestus Real Estate realizuje przy skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza w Łodzi. Wykonanie pełnej konstrukcji dwóch sześciokondygnacyjnych budynków biurowych zajęło generalnemu wykonawcy dziewięć miesięcy.

Na budynkach Imagine widoczne są już pierwsze elementy elewacji, a w najbliższych tygodniach zostaną zamontowane ekrany akustyczne na dachu. Równolegle prowadzone są także prace izolacyjne i termoizolacyjne, a wewnątrz budynków – prace murowe, tynkarskie i instalacyjne.

Istotny element całego kompleksu Imagine stanowi także sześciopiętrowy parking naziemny. Wykonanie konstrukcji i elewacji garażu zakończono we wrześniu br., a obecnie prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe. Za tę część inwestycji odpowiedzialna jest firma GOLDBECK.

Imagine oferuje powierzchnie biurowe w standardzie technicznym klasy A. Inwestycja składa się z trzech budynków - dwa z nich 6-kondygnacyjne oferują łącznie 17 200 m kw. powierzchni komercyjnej – 14 800 m kw. powierzchni biurowej i 2 400 m kw. powierzchni handlowo-usługowej. Trzeci obiekt to naziemny garaż, w którym znajdzie się 356 miejsc parkingowych i 49 podwójnych stojaków rowerowych.

Wśród najemców łódzkiego kompleksu znajdą się m.in. firma technologiczna Bluerank, która zagospodaruje 2043 m kw. przestrzeni biurowej oraz dwujęzyczne przedszkole Kids&Co. i restauracja Olimp, które zaaranżują powierzchnię handlowo-usługową, usytuowaną na parterze budynku B.

Za projekt biurowca Imagine odpowiada pracownia DDJM Biuro Architektoniczne, a za komercjalizację firma Colliers International. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowano na III kwartał 2019 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Biurowce Imagine, BE DDJM Architekci, Avestus Real Estate, Colliers International Poland

Komentarze


  • Biurzowce
    Gość
    2018-12-19 01:03:49
    i taka to wyrosła nam brama miasta...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.