Hilton na swoim

2007.04.04

Jedna z najatrakcyjniejszych działek w Łodzi, położona przy ul. Piotrkowskiej 157 oficjalnie należy do sieci hotelowej Hilton.

Akt notarialny zakupu działki podpisano w towarzystwie władz miasta oraz przedstawicieli "Spey Group" i "Capital & Provident Managment" (reprezentujących sieć Hilton). Teren o powierzchni ponad 6 tys. m kw. kosztował sieć ponad 18 mln złotych. Podpisana dziś umowa oznacza, że najdalej za trzy lata w Łodzi powstanie pierwszy, pięciogwiazdkowy hotel.

- Sfinalizowaliśmy dziś decyzję dotyczą obiektu na miarę XXI w. Hotelu godnego drugiej w Polsce metropolii i godnego metropolii europejskiej - powiedział asygnując umowę prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki.

Przedstawiciele "Bacoli Properties" - angielskiego inwestora i dewelopera, który zrealizuje inwestycję, podkreślali dobry klimat panujący w Łodzi.

- Rzadko zdarza się działać w tak przyjaznym środowisku, które jest w pełni otwarte dla nowych inwestorów, a pasja, z jaką promowane jest miasto zachęca do działań na rzecz jego rozwoju - podkreślił Simon Mann, dyrektor zarządzający "Capital & Provident Managment" dziękując za współpracę władzom miasta.

Projekt międzynarodowej sieci zakłada powstanie w centrum 7 ? kondygnacyjnego budynku hotelowo - konferencyjnego, 27-kondygnacyjnego budynku z apartamentami i 4?kondygnacyjnych, podziemnych terenów parkingowych. Łącznie na terenie obiektu powstanie 201 pokoi. Nowy hotel architektonicznie ma być wkomponowany w śródmiejską strukturę miasta. Od ulicy Piotrkowskiej zostanie wybudowana szklana fasada nawiązująca do stylu eklektycznej Łodzi.

Źródło: Urbanity

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.