Łódzki Hilton już z pozwoleniem na budowę

2016.01.20

W poniedziałek 18 stycznia br., inwestor - Bacoli Properties - otrzymał pozwolenie na budowę dla trzygwiazdkowego hotelu Hampton by Hilton w Łodzi. Inwestycja zostanie zrealizowana w pierwszym kwartale 2018 roku.

Hampton by Hilton powstać ma na działce przy ulicy Piotrkowskiej 155 i oprócz pokoi hotelowych, kompleks zaoferuje również pomieszczenia biurowe oraz lokale handlowo-usługowe. Łódzka inwestycja składała się będzie z dwóch obiektów - w wyższym, 76-metrowym mieścić się będą biura, natomiast w niespełna 40-metrowym budynku pokoje hotelowe.

Właścicielem działki, na której powstanie kompleks jest firma Bacoli Properties, która w 2007 roku zakupiła od gminy teren przy Piotrkowskiej 155 za 18 mln zł. Pierwotnie powstać miał luksusowy, minimum 4-gwiazdkowy hotel Hilton, jednak ostatecznie zdecydowano się na obiekt średniej klasy, 3-gwiazdkowy Hampton by Hilton.

Prace budowlane mają rozpocząć się w ciągu trzech miesięcy od uprawomocnienia się pozwolenia na budowę. Kompleks zostanie oddany do użytku najpóźniej na przełomie stycznia i lutego 2018 roku.

Źródło: Dziennik Łódzki

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.