Echo ma zgodę na biura na terenie dawnej fabryki Karola Scheiblera

2019.12.04

Wydane zostało pozwolenie na budowę dwóch pierwszych biurowców, które wejdą w skład realizowanego kompleksu wielofunkcyjnego w Łodzi pod nazwą Fuzja. Inwestorem jest Echo Investment.

Echo Investment rozpoczyna realizację kolejnego etapu rewitalizacji pofabrycznego fragmentu Łodzi, na terenie dawnej fabryki Karola Scheiblera. Inwestor otrzymał już pozwolenie na budowę dwóch pierwszych budynków biurowych w Fuzji.

Budowa pierwszych biurowców w Fuzji rozpocznie się w drugim kwartale 2020 roku. Ta część łódzkiej inwestycji Echo Investment zaoferuje prawie 20 000 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia, z czego pierwszy budynek będzie posiadał ponad 9 000 mkw., a drugi ponad 10 000 mkw. Oddanie do użytku zaplanowano na 2022 rok. Równolegle z tą częścią kompleksu zrealizowane zostaną obiekty usługowe przy placu przed elektrownią, kolejny budynek mieszkalny oraz wielopoziomowy parking.

Fuzja powstaje na terenie prawie ośmiu hektarów pofabrycznego fragmentu Łodzi. Budowa pierwszych dwóch budynków mieszkalnych rozpoczęła się wiosną 2019 roku, a także porządkowanie i rewitalizacja placu przed zabytkową elektrociepłownią oraz renowacja jej secesyjnej fasady.

Kompleks wielofunkcyjny powstaje na działce przy ulicy Tymienieckiego i składał się będzie z mieszkań, biur, przestrzeni handlowo-usługowych i restauracji. Sercem tego kwartału będzie zabytkowa, secesyjna elektrociepłownia, która wkrótce zyska nowy blask i zostanie przystosowana do nowych funkcji.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.