Echo ma finansowanie części biurowej Fuzji w Łodzi

2020.11.19

Bank Pekao S.A. udzielił finansowania dla trzech budynków biurowych, które wejdą w skład kompleksu wielofunkcyjnego Fuzja w Łodzi.

Echo Investment pozyskało kredyt w wysokości 34 mln euro na realizację trzech biurowców kompleksu wielofunkcyjnego Fuzja w Łodzi. Finansowanie, które kończy się 31 stycznia 2026 roku zapewnił Bank Pekao S.A.

Inwestycja Fuzja w Łodzi ma na celu przywrócenie pofabrycznym terenom dawnej fabryki Karola Scheiblera nowego życia. Kompleks wielofunkcyjny firmy Echo Investment powstaje na 8-hektarowej działce przy ulicy Tymienieckiego i składa się z rewitalizowanych historycznych budynków oraz nowej zabudowy.

Fuzja docelowo składała się będzie z czterech apartamentowców, a także z części biurowej o łącznej powierzchni około 40 000 metrów kwadratowych. W historycznych budynkach dawnej fabryki Karola Scheiblera zaplanowano przestrzeń na usługi, sklepy i restauracje.

Całość uzupełnią nowe place miejskie, przestrzenie wspólne i tereny zielone, które zajmą łącznie niecałe 4 hektary. W czerwcu 2021 roku oddany zostanie pierwszy fragment placu przy Elektrowni..

Częścią jednego z biurowców będzie wpisana do rejestru zabytków ściana, pozostałość po budynku bielnika, magla wodnego oraz suszarni. Głównym najemcą części biurowej Fuzji jest Fujitsu Poland Global Delivery Center.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.