Deweloper wybuduje nową drogę w centrum Łodzi

2021.01.29

Echo Investment w ramach prowadzonych prac rewitalizacyjnych na pofabrycznym terenie dawnego imperium włókienniczego Karola Scheiblera, wybuduje także nową drogą.

Deweloper podpisał z władzami Łodzi porozumienie, na mocy którego obok realizowanego kompleksu Fuzja powstanie nowa droga, łącząca ulicę Tymienieckiego z Milionową.

Nowa droga mieściła się będzie po wschodniej stronie Fuzji, połączy ulicę Milionową z Tymienieckiego na odcinku pomiędzy Piotrkowską i Kilińskiego. Inwestycja ma za zadanie odciążyć ten rejon miasta z natężenia komunikacyjnego. Droga składała się będzie z dwóch pasów ruchu z szerokimi chodnikami po obu jej stronach, co da łącznie 14 metrów szerokości całego pasa drogowego.

Koszt realizowanych prac, które zakończą się w 2022 roku wyniesie około 4 mln zł.

Fuzja to kompleks mixed-use w centrum Łodzi, który łączy w sobie funkcje mieszkaniową, biurową i rekreacyjną, która uzupełniona jest o przestrzeń publiczną. Inwestycja powstaje na prawie 8-hektarowej pofabrycznej działce dawnej fabryki Karola Scheiblera. Docelowo kompleks zaoferuje cztery apartamentowce, biura, lokale usługowe, sklepy i restauracje w historycznych budynkach, a także przestrzeń publiczną.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • BP
  Gość
  2021-01-29 11:37:01
  Może przy okazji warto zająć się Tymienieckiego i Milionową?

 • Gość
  Gość
  2021-01-29 22:02:29
  Umiesz czytać? Takie żale to do miasta a nie dewelopera

 • Łofzianin
  Gość
  2021-01-29 22:10:01
  A co miasta już nie stać na budowę ulicy? Na bzdety pieniądze są

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.