Biurowce z widokiem na zabytkową elektrownię Scheiblera w Łodzi

2021.06.09

Dwa biurowce powstające w ramach kompleksu wielofunkcyjnego Fuzja w Łodzi osiągnęły najwyższy punkt konstrukcyjny. Obiekty będą stanowić integralną część nowej przestrzeni miejskiej, która po latach znów zacznie tętnić życiem.

Na terenie łódzkiej inwestycji Fuzja dobiegła realizacja stanu surowego dwóch budynków biurowych, które łącznie dostarczą na rynek ponad 19 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej do wynajęcia. Biurowce będą miały odpowiednio pięć oraz sześć kondygnacji naziemnych oraz jedną kondygnację podziemną.

Obecnie na placu budowy trwają już prace instalacyjne, w ramach prac elewacyjnych montowana jest izolacja oraz podkonstrukcja pod okładzinę elewacyjną. Wykonawca zakończył już renowację ściany historycznej od strony południowej i ruszają prace wewnątrz biurowców.

Nowoczesna bryła budynków oraz ich fasada korespondować będzie z całością rewitalizowanego kompleksu Fuzja w Łodzi. Po wejściu przywita nas reprezentacyjne lobby. Łączna powierzchnia biurowców realizowanych dla firmy Fujitsu, która zdecydowała się przenieść swój łódzki zespół do Fuzji, wyniesie ponad 19 000 mkw.

Oddanie biurowców do użytku zaplanowano na I kwartał 2022 roku. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Medusa Group.

Fuzja to kompleks o charakterze biurowym z częścią handlowo-usługową i gastronomiczną, a także budynkami mieszkalnymi i placem miejskim. Inwestycja powstaje w otoczeniu historycznej zabudowy dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera, które stanowią dziedzictwo Łodzi Fabrycznej. Docelowo na działce o powierzchni 8 ha znajdzie się 20 budynków, z czego 14 stanowić będą obiekty historyczne.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Mario
    Gość
    2021-06-12 16:59:39
    To kiedy powstaną te budynki historyczne

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.