Trwa realizacja I etapu kompleksu Arkada Business Park w Bydgoszczy

2016.12.14

Przy Rondzie Fordońskim w Bydgoszczy trwa realizacja kompleksu biurowego Arkada Business Park o powierzchni 22 000 metrów kwadratowych. Obecnie trwają roboty związane z wykonaniem konstrukcji podziemnej budynku pierwszego etapu.

W centrum Bydgoszczy powstaje Arkada Business Park, kompleks o docelowej powierzchni najmu na poziomie 22 000 mkw. Inwestorem jest For 2 Sp. z o. o., spółka należąca do grupy holdingowej Arkada Invest, a generalnym wykonawcą firma Skanska.

Obecnie realizowany jest pierwszy etap kompleksu, składający się z 45-metrowego biurowca o klasie technicznym klasy A. 10-kondygnacyjny budynek biurowy uzupełniony o funkcję usługową na parterze będzie miał ponad 11 000 mkw., powierzchni najmu i kubaturę 67 000 m3.

Biurowiec wykonywany jest w konstrukcji żelbetowej. Elewacja zewnętrzna będzie
w dużej mierze przeszklona - około 4000 m kw. fasad szklanych na całej wysokości biur. W biurowcu powierzchnie zostaną wykończone w systemie open space. Pod budynkiem znajdzie się 2-kondygnacyjna hala garażowa o powierzchni ponad 3 600 mkw., na której znajdzie się również miejsce dla rowerów, pomieszczenia sanitarne i techniczne.

Obecnie trwają roboty związane z wykonaniem konstrukcji podziemnej budynku. W 2017 roku ma być gotowy stan surowy zamknięty biurowca wraz
z zaawansowanymi pracami elewacyjnymi i wewnątrz obiektu. Rozpoczęcie wykańczania biur najemców planowane jest na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2017 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.