Przygotowania do realizacji kompleksu Arkada Business Park w Bydgoszczy

2015.09.01

Trwa porządkowanie działki przy ulicy Fordońskiej 2 w Bydgoszczy, na której powstanie nowoczesny kompleks biurowy Arkada Business Park. Inwestorem projektu jest firma Arkada Invest, która zakupiła teren ponad dwa lata temu.

Inwestor już w ubiegłym roku dysponował pozwoleniami na budowę oraz gotowym projektem architektonicznym. Arkada Business Park będzie nowoczesnym kompleksem biurowym, który składał się będzie z dwóch 10-kondygnacyjnych biurowców. Inwestycja powstanie na działce o powierzchni 7 tys. mkw. przy ulicy Fordońskiej 2.

Obecnie na działce znajdują się zrujnowane budynku, w których mieściły się sklepy i warsztaty. Całość zostanie wyburzona i uprzątnięta.

Budowa biurowców realizowana będzie w dwóch etapach. W pierwszej fazie projektu powstanie 45-metrowy biurowiec z dziesięcioma kondygnacjami, który stał będzie bliżej ulicy Fordońskiej. Pod obiektem znajdą się dwie kondygnacje, w których mieścić się będą pomieszczenia techniczne i magazynowe oraz parking samochodowy i miejsca na rowerowy. Parter zostanie zagospodarowany pod recepcję oraz lokale handlowo-usługowe. Powyżej znajdzie się przestrzeń biurowa o powierzchni najmu ponad 10 tys. mkw., w standardzie technicznym klasy A. Na samej górze powstanie 200-metrowy taras.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze


  • Castor
    Gość
    2015-11-20 09:54:00
    Bardzo dobry news, z dużym zainteresowaniem obserwuje tę inwestycję. Bardzo dobra lokalizacja, ciekawy projekt, zapowiada się nader interesująco.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.