Arkada Business Park - kompleks biurowy w Bydgoszczy

2015.04.16

W Bydgoszczy wybudowany zostanie kompleks dwóch budynków biurowych Arkada Business Park. Najpierw inwestor - firma Arkada Invest - zrealizuje pierwszy biurowiec o powierzchni najmu wynoszącej 11,2 tys. mkw.

Arkada Business Park powstanie na działce przy ulicy Fordońskiej i składać się będzie z dwóch 10-piętrowych budynków o łącznej powierzchni około 22 tys. mkw. Inwestycja będzie certyfikowana w systemie BREEAM na poziomie Good. Dla użytkowników kompleksu przygotowany zostanie również podziemny parking samochodowy na 274 miejsc.

Pierwszy biurowiec będzie miał 10,1 tys. mkw. powierzchni biurowej i 865 mkw. powierzchni handlowo-usługowej. W ramach pierwszego etapu powstanie również podziemny parking samochodowy na 136 stanowisk. Oddanie do użytku tego obiektu planowane jest na IV kwartał 2016 roku.

Arkada Invest jest już w posiadaniu pozwolenia na budowę oraz ma zapewnione finansowanie dla tej inwestycji.

Źródło: Eurobuild CEE

Komentarze


 • Janicki
  Gość
  2015-04-17 14:11:56
  Bardzo pozytywna informacja. Cieszę się, że projekt jest już oficjalnie potwierdzony, bo wielka szkoda by było, żeby nie został zrealizowany. Dzięki temu zostanie dobrze zagospodarowany teren przy Fordońskiej, no i powstanie dobrej jakości powierzchnia biurowa, której w Bydgoszczy wciąż brakuje.

 • bamms
  Gość
  2015-04-24 21:47:16
  Brawa dla prezesa Arkady za determinację i konsekwencję w dążeniu do realizacji tak ważnego dla Naszego miasta projektu. Pozdrawiam

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.