Biurowiec na terenie Stoczni Gdańskiej z ważnym certyfikatem


2022.06.07
Autor: Bartosz Motorek, Urbanity.pl
Jeden z gotowych biurowców kompleksu Palio Office Park w Gdańsku na Młodym Mieście dysponuje już międzynarodowym certyfikatem BREEAM, który weryfikuje prośrodowiskowy i prozdrowotny charakter budynku. Inwestycja należy do największego polskiego dewelopera biurowego - Cavatina Holding.

Palio Office Park B jest drugim budynkiem biurowym gdańskiego kompleksu wielofunkcyjnego na Młodym Mieście, który jest pierwszą inwestycją Cavatina Holding w Trójmieście. Biurowiec otrzymał właśnie certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Kompleks wielofunkcyjny Palio Office Park składał się będzie docelowo z ośmiu budynków, które łącznie dostarczą na rynek prawie 90 000 mkw. powierzchni. Celem inwestycji jest stworzenie na postoczniowych terenach nowoczesnych przestrzeni do pracy i relaksu, a kompleks łączył będzie nowoczesną architekturę z zabytkową zabudową terenów Stoczni Gdańskiej.

Biurowiec B oferuje 7 700 mkw. przestrzeni do wynajęcia GLA, natomiast drugi z gotowych budynków - Palio Office Park A - 16 600 mkw. GLA.

Palio Office Park B uzyskał w procesie certyfikacji najwyższą notę za rozwiązania w zakresie gospodarki wodą. Wysoko został też oceniony między innymi za energooszczędność, wykorzystane materiały oraz zapewnianie zdrowych, sprzyjających dobremu samopoczuciu warunków.

Na terenie inwestycji znajdzie się także przestrzeń pod gastronomię, sklepy oraz tereny rekreacyjne. W ramach projektu odtworzony zostanie niemal kilometrowy odcinek ul. Malarzy, gdzie wydzielone zostaną strefy różnego rodzaju usług i aktywności otwartych dla mieszkańców.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.