Rusza realizacja pierwszego w Tarnobrzegu dużego centrum handlowego


2022.01.21
Autor: Urbanity.pl
Przy ulicy Dominikańskiej i Generała Władysława Sikorskiego w Tarnobrzegu powstanie nowoczesne centrum handlowe, którego inwestorem jest konsorcjum spółek Master Development Poland i PKB Inwest Budowa.

Prezydent Tarnobrzega wydał już pozwolenie na budowę Galerii Tarnobrzeg przy ulicy Sikorskiego, na zaniedbanym od dziesięcioleci terenie, w sąsiedztwie obiektu handlowego Aura Park. Firma Strabag, jako generalny wykonawca może już przystąpić do budowy Galerii Tarnobrzeg. Teren inwestycji został już ogrodzony blaszanym płotem.

Galeria Tarnobrzeg przy przy ulicy Dominikańskiej i Generała Władysława Sikorskiego zaoferuje 16 000 metrów kwadratowych powierzchni GLA, na której otwartych zostanie około 60 sklepów i punktów usługowych. W obiekcie znajdzie się przestrzeń na ofertę rozrywkową z kawiarniami i restauracjami oraz wielosalowym kinem zlokalizowanym na poziomie +2. W najwyższym punkcie galeria, na potrzeby wspomnianego kina, będzie miała wysokość 20 metrów.

Według projektu część budynku od strony bloków zostanie pokryta zielonym dachem. Klienci Galerii Tarnobrzeg będą mogli korzystać z podziemnego parkingu na ponad 300 pojazdów. Kubatura obiektu wyniesie 195 000 m3.

Wśród najemców, którzy zdecydowali się otworzyć swoje sklepy w centrum handlowym będzie właściciel jednej z największych polskich firm odzieżowych LPP. Mieszkańcy mogą dlatego liczyć na salony marek Sinsay, Mohito, Cropp, House i Reserved, które zajmą łącznie około 3700 mkw. W galerii znajdą się także sklepy Pepco, Dealz, a także drogeria Rossmann.

Otwarcie tarnobrzeskiej galerii zaplanowano na czwarty kwartał 2023 roku. Za projekt architektoniczny odpowiada Vide Studio, natomiast komercjalizacją obiektu zajmuje się BOIG.

Komentarze


 • Oli
  Gość
  2022-01-22 16:12:11
  ...znowu Pepco...znowu Rossman...znowu Daischman.... prawie wszystkie sklepu to "duble" ...czyli nadal trzeba będzie jeździć poza Tbg żeby kupić coś innego...

 • Olo
  Gość
  2022-01-24 15:43:08
  Dupy nie urywa! W mniejszym Jarosławiu jest o wiele większa, nowoczesna galeria handlowa z 90 sklepami i parkingiem na 900 aut.

 • mike
  Gość
  2022-05-14 12:57:42
  Hurra ! Kolejne sklepy jakże nas to "cieszy" co tam nowe fabryki zakłady stabilnej pracy.... a pożniej zzdiwienie że dzieci się nie rodzą miasto wymiera a młodzi za granicą się tułająi żebrzą o jakokolwiek pracę

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.