Wille Meyera w Łodzi zaoferują biura i apartamenty klasy premium


2021.11.22
Autor: Urbanity.pl
Grupa brokerska Quantum prowadzi rewitalizacje dwóch prywatnych willi przy ulicy Moniuszki w Łodzi, w których znajdą się biura o podwyższonym standardzie oraz apartamenty klasy premium na wynajem.

Po północnej stronie ulicy Moniuszki, pod nr 6/8 znajdują się dwie zabytkowe wille Meyera, które właśnie przechodzą remont. Obie należą do grupy brokerskiej Quantum, a prace rewitalizacyjne prowadzone są pod nadzorem konserwatora zabytków.

Remont dwóch willi toczy się od dwóch lat, jednak do tej pory prace prowadzone były głównie wewnątrz. Wykonano izolację fundamentów oraz remonty dachu mansardowego, a także elewacji zewnętrznych: zachodniej i południowej. Obecne trwa remont elewacji od strony ulicy Sienkiewicza.

Zmiany widoczne są już także w ogrodzie, który otacza budynki. W jego zachodniej części powstały nowe mury oporowe, nawierzchnia ścieżek, doszły nowe nasadzenia, które będą kontynuowane wiosną. Wtedy też w ogrodzie powstanie lapidarium – podświetlona kompozycja z zachowanych detali architektonicznych elewacji. Zamontowana zostanie też iluminacja akcentująca bogate zdobienia elewacji zachodniej

Pod koniec listopada ruszyć ma montaż szklanej fasady na łączniku pomiędzy willami.

Po zakończeniu inwestycji, na początku 2023 roku, w zabytkowych willach mieściła się będzie przestrzeń biurowa o podwyższonym standardzie oraz apartamenty klasy premium na wynajem.Pub „Z innej beczki” będzie nadal działał w tym samym miejscu.

Inne wiadomości o Moniuszki 6/8, Grupa Brokerska QUANTUM

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.