Nowy plac miejski w Łodzi w sąsiedztwie perły secesyjnej architektury


2021.07.08
Autor: Urbanity.pl
Oddana została do użytku pierwsza ogólnodostępna przestrzeń w kompleksie wielofunkcyjnym Fuzja, zlokalizowanym na terenie po dawnych zakładach włókienniczych Karola Scheiblera.

Ogrody Anny to nowy miejski dziedziniec przed zabytkową elektrownią Scheiblera, który ma powierzchnię prawie 3 600 metrów kwadratowych. Nowy plac jest nastrojowym miejscem podzielonym na strefy i zagospodarowany zielenią, na którym znajduje się obszar z młodym drzewostanem, gdzie zasadzonych zostało 45 drzew.

W Ogrodach Anny odbywały się będą m.in. zajęcia jogi, spotkania psich sympatyków i ich pupili z twórcami podcastu „Psia Stacja. Dodatkowo dostępny będzie serwis rowerowy, a w każdy wakacyjny weekend organizowane będą także rodzinne gry i zabawy, w tym mini turnieje szachowe. Parking samochodowy dla odwiedzających gości znajduje się od strony ulicy Milionowej.

Na nowym miejskim placu odbywały się będą bezpłatne wydarzenia organizowane we współpracy z lokalnymi ośrodkami kultury, jak TME Polówka czy Poleski Ośrodek Sztuki. Jest to pierwsza oddana na terenie Fuzji ogólnodostępna, zielona przestrzeń. Docelowo otwarte dla wszystkich tereny kompleksu będą liczyć ponad 4 ha.

Nazwa placu upamiętnia żonę łódzkiego fabrykanta, Annę z Wernerów, która była jedną z najbardziej wpływowych kobiet przełomu XIX i XX wieku w Łodzi.

Na terenie łódzkiego kompleksu Fuzja otwarta została już także dawna kotłownia z potężnym piecem, który dawniej generował energię dla całego zakładu. W obiekcie wyświetlane będą w wakacyjne niedziele filmy w ramach Letniego Festiwalu Filmowego Polówka. Kotłownia w weekendy zaprasza również na kulinarne podróże, m. in. targi śniadaniowe oraz dania z food trucków.

Fuzja jest wieloetapową inwestycją Echo Investment, która zaprojektowana została przez pracownię Medusa Group. Łącznie na 8 ha zlokalizowanych będzie 20 budynków, z czego 14 to obiekty historyczne.

Komentarze


 • Joy
  Gość
  2021-07-08 10:41:41
  Po Wąwozie Zdanowskiej teraz ogrody Anny? Żenada.

 • Nenufar
  Gość
  2021-07-09 07:53:24
  Mogła być perłą Łodzi gdyby nie ten prl z boku ohyda!

 • Czepialski
  Gość
  2021-07-09 11:21:27
  Kto to pisze: odbywały się będą. Totalnie nie po polskiemu. Co innego kiedy zrobi się błąd lub kiedy jest to celowe, ale to jest nie pierwszy artykuł z takim błędem. "Odbywać się będą" czas przyszły a "odbywały się będą" to jakiś potworek słowotwórczy.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.