Zniknął dworzec autobusowy. Zamiast niego galeria handlowa

2015.06.02

Z działki przy ulicy Suchej we Wrocławiu, wyburzony już został budynek dworca autobusowego. Rozbiórka budynku trwała od kwietnia bieżącego roku, a na jego miejscu powstanie nowy podziemny dworzec oraz nowoczesna galeria handlowa. Wszystko ma być gotowe za trzy lata.

Właściciel działki - firma Wood - w miejsce wyburzonego dworca wybuduje podziemny dworzec autobusowy, a na kondygnacjach 0 oraz +1 powstanie nowoczesne centrum handlowe. Nowy kompleks wielofunkcyjny powstaje pomiędzy ulicami Borowska, Sucha i Dyrekcyjna na wrocławskich Hubach.

W trakcie rozbiórki oraz budowy dworca, podróżni korzystają z tymczasowych peronów, które znajdują na przy ulicy Joannitów, między budynkiem dyrekcji PKP a stacją benzynową.

Nowa galeria handlowa zostanie zrealizowana za trzy lata. Przebudowana ma być także ulica Dyrekcyjna, powstaną nowe chodniki oraz zjazd z ulicy Borowskiej na podziemny parking.

Przypomnijmy, że zanim rozpoczęła się rozbiórka dworca, na terenie inwestycji trwały prace archeologiczne. Właścicielem działki jest firma Wood, która kupiła teren dworca od spółki Polbus za ponad 100 mln zł.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.