Zerwanie kontraktu na budowę Narodowego Forum Muzyki

2012.10.08

Po zerwaniu kontraktu przez konsorcjum Mostostalu Warszawa na budowę Narodowego Forum Muzyki termin zakończenia inwestycji, która pierwotnie miała zostać zakończona pod koniec czerwca 2012 roku, jest obecnie nieznany.

- Bezpośrednią przyczyną odstąpienia przez konsorcjum od kontraktu było uporczywe odmawianie przez zamawiającego dokonywania czynności, bez których konsorcjum nie miało możliwości realizowania swoich zobowiązań zgodnie z kontraktem. Zaliczyć do nich należy przede wszystkim dostarczenie dokumentacji projektowej umożliwiającej prawidłową i terminową realizację inwestycji oraz zapłatę umówionego wynagrodzenia - podał Mostostal w komunikacie.

Tymczasem Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, poinformował o tym, że miasto uznaje wypowiedzenie umowy przez Mostostal za bezskuteczne.

- Formę zerwania kontraktu przez Mostostal Warszawa moi prawnicy uznali za nieskuteczną. Niemniej pismo oraz późniejszy telefon do mnie prezesa Mostostalu są najlepszym dowodem, że firma nie chce kontynuować budowy Forum. Dlatego miasto wypowiedziało Mostostalowi umowę i będzie dążyć do nałożenia kar, wynikających z kontraktu - powiedział Dutkiewicz cytowany w komunikacie wrocławskiego magistratu.

Teraz konieczne będzie rozpisanie nowego przetargu na dokończenie budowy Narodowego Forum Muzyki. Potwierdza to Paweł Rychel, prezes spółki Wrocławskie Inwestycje, nadzorującej budowę - Przetarg rozpiszemy najszybciej, jak to możliwe, myślę jednak że nie wcześniej niż za trzy miesiące. Oznacza to, że budowa Forum może zakończyć się nie w 2013 roku, jak planowaliśmy, ale dopiero w 2014 - stwierdził Rychel.

Źródło: wroclaw.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.