Zakończyła się budowa Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu

2015.06.23

4 września bieżącego roku odbędzie się oficjalne otwarcie Narodowego Forum Muzyki, które powstało na działce przy ulicy Krupniczej we Wrocławiu. Budowa ogromnego gmachu już się zakończyła, a obecnie trwają jeszcze odbiory techniczne.

Wydane zostało już pozwolenie na użytkowanie dla wrocławskiego obiektu Narodowego Forum Muzyki. Budynek będzie mógł pomieścić jednorazowo 2500 osób w czterech salach koncertowych na 1820, 460 i dwie sale po 260 słuchaczy. Wszystkie sale zostały zaprojektowane w taki sposób, aby tworzyły niezależne od siebie byty i służyły pod różne gatunki muzyczne.

Dodatkowo w Forum znajdziemy także punkty gastronomiczne, w tym jeden, z którego będziemy mogli podziwiać plac Wolności, Operę oraz hotel Monopol. Wjazd do budynku znajduje się od strony ulicy Krupniczej i ulicy Zamkowej, a wyjedziemy przez Zamkową i Modrzejewskiej. W ramach inwestycji powstało również 700 miejsc parkingowych.

Pierwsze prace budowlane ruszyły w marcu 2010 roku, a pierwotnym wykonawcą projektu była firma Mostostal Warszawa. W październiku 2012 roku zerwano jednak umowę, w momencie kiedy budynek był w stanie surowym otwartym.

Za projekt architektoniczny odpowiada Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates. Generalnym wykonawcą inwestycji, który dokończył budowę NFM była firma PB Inter-System.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Narodowe Forum Muzyki, Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates, Mostostal Warszawa, PB Inter-System

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.