Zawieszono wiechę na budowie Wrocław Business Garden


2016.01.04
Autor: Urbanity.pl
Na działce przy ulicy Legnickiej, odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na budowie kompleksu biurowego Wrocław Business Garden. Oznacza to, że inwestycja osiągnęła stan surowy budynków. Deweloperem projektu jest firma Vastint Poland.

Wrocław Business Garden przy Legnickiej to kompleks biurowy, który docelowo składał się będzie z dziewięciu obiektów o charakterze biurowo-usługowym. Obecnie realizowany jest pierwszy etap inwestycji, czyli trzy biurowce oraz restauracja, które oddane zostaną do użytku we wrześniu bieżącego roku.

Łącznie inwestycja dostarczy na wrocławski rynek biurowy 110 tys. mkw. powierzchni najmu. Pierwsze trzy budynki mają powierzchnię około 35 tys. mkw. W części ogrodowej kompleksu znajdzie się pawilon restauracyjny oraz strefa relaksu.

Osiągnięcie pełnej wysokości budynków posadowionych na około 23 000 m2 garażu podziemnego w technologii białej wanny zajęło nam 12 miesięcy. Biorąc pod uwagę ilość materiałów budowlanych, wbudowaliśmy 43 000 m3 betonu, blisko 5 000 ton stali i 5 895 elementów prefabrykowanych. W związku z zakończeniem konstrukcji obiektów, w najbliższym czasie ciężar robót przesunie się w kierunku prac fasadowych, instalacyjnych i wykończeniowych. Te ostatnie będą wykonywane na około 30 000 m2 sufitów i tej samej ilości podłóg.


- komentuje Remigiusz Jarmołkiewicz, Project Manager z firmy Vastint Poland, dewelopera projektu.

Inwestor zakłada, że inwestycja Business Garden we Wrocławiu uzyska platynowy certyfikat LEED dla wszystkich obiektów biurowo-usługowych. Projekt architektoniczny kompleksu powstał w pracowni APA Wojciechowski, a generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex.

Inne wiadomości o Business Garden Wrocław Etap 1, Budimex, APA Wojciechowski Architekci, Vastint Polska

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.