Gotowy I etap kompleksu Wrocław Business Garden

2016.11.14

Zakończyła się realizacja pierwszego etapu kompleksu biurowego Business Garden we Wrocławiu. Inwestycja znajduje się w obrębie dzielnicy Fabryczna w otoczeniu ulic Legnickiej, Dąbrówki i Jaworskiej. Inwestorem jest firma Vastint Poland.

W ramach pierwszego etapu kompleksu Business Garden Wrocław powstały trzy nowoczesne budynki biurowe oraz pawilon restauracyjny. Łącznie oddano do użytku prawie 37 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu.Wrocławski Business Garden docelowo dostarczy na rynek 110 000 mkw. powierzchni biurowej w dziesięciu biurowcach. Inwestycja powstaje pomiędzy ulicami Legnicka, Dąbrówki i Jaworska. W pobliżu znajduje się Galeria Magnolia oraz stacja kolejowa Mikołajów.

Oddane trzy 6-kondygnacyjne biurowce posadowione zostały na płycie wspólnego garażu podziemnego. Pierwszy z budynków oferuje 10 700 mkw., natomiast dwa pozostałe dysponują powierzchnią najmu na poziomie 25 900 mkw. Pomiędzy obiektami znajduje się ogród, w którym powstały strefy relaksu, sportu i pracy z dostępem do Wi-Fi.

Kompleks Business Garden Wrocław oferuje również wiele dodatkowych udogodnień. W pierwszej kolejności zostanie uruchomiona kantyna. W kompleksie zaplanowano również pawilon restauracyjny o powierzchni około 1 000 mkw.

Pierwsi najemcy wprowadzą się do kompleksu wiosną przyszłego roku. Patrząc na zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów, zarówno tych obecnych we Wrocławiu, jak i tych rozważających wejście na wrocławski rynek, decyzja o szybkim rozpoczęciu realizacji kolejnego etapu inwestycji na początku 2017 roku wydaje się uzasadniona. Planujemy realizację kolejnych trzech budynków biurowych, w tym najwyższego obiektu w kompleksie o wysokości 55 metrów


- zapowiada Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland.

Inwestorem jest firma Vastint Poland, a generalnym wykonawcą pierwszego etapu kompleksu była firma Budimex. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Business Garden Wrocław, Business Garden Wrocław Etap 1, Budimex, APA Wojciechowski Architekci

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.