Współwłaściciel Śląska Wrocław wybuduje park biurowy na północy miasta

2015.05.27

Niebawem rozpocznie się budowa wrocławskiego parku biznesowego, który składał się będzie z pięciu budynków biurowych i zrealizowany zostanie pod nazwą Hasco Business Park. Inwestorem projektu jest Grupa Hasco, która jest współwłaścicielem Śląska Wrocław.

Na działce przy ulicy Żmigrodzkiej, w okolicach autostradowej obwodnicy Wrocławia, wkrótce ruszy budowa zespołu budynków biurowych Hasco Business Park. Inwestycja składać się będzie z pięciu biurowców o wysokości sześciu kondygnacji i powierzchni najmu wynoszącej około 3,5 tys. mkw. każdy. Łącznie projekt dostarczy na wrocławski rynek biurowy 17,5 tys. mkw. powierzchni. Obecnie inwestycja jest na etapie wyłonienia generalnego wykonawcy.

Po drugiej stronie ulicy Żmigrodzkiej, ten sam inwestor buduje nowoczesne Wrocławskie Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej, według projektu architektonicznego biura projektowego APA Hubka. Budowa budynku o powierzchni 12 700 mkw., ruszyła w lutym 2015 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Awbud S.A.

Po wybudowaniu budynek będzie pełnił funkcję centrum opieki zdrowotnej z powierzchniami rehabilitacyjnymi z oddziałami łóżkowymi. Na parterze obieku znajdą się także powierzchnie usługowe.

Źródło: Gazeta Wrocławska

Inne wiadomości o Hasco Business Park, Vratislavia Medica, Autorska Pracownia Architektury Hubka, Awbud

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.