Awbud podpisuje umowę na realizację pabianickiej Tkalni


2018.06.19
Autor: Urbanity.pl
Grupa Awbud została generalnym wykonawcą rewitalizacji dawnej fabryki włókienniczej w Pabianicach, w której powstanie kompleks handlowo-rozrywkowy Tkalnia. Wartość prac wyniesie 45 mln zł netto.

Grupa Awbud zawarła umowę na realizację prac budowlanych z firmą Tkalnia Sp. z o.o. W ramach podpisanego kontraktu, wykonawca odpowiada za kompleksową realizację centrum handlowo-rozrywkowego, w tym rewitalizację istniejących pozostałości dawnej fabryki, wykonanie nowych obiektów, budowę sieci instalacji elektrycznych i sanitarnych, a także zagospodarowanie terenu wokół inwestycji, w tym budowę parkingu wraz z układem komunikacyjnym.

Awbud przygotuje również niezbędną dokumentację do uruchomienia i finalizacji prac wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie Tkalni.

Dawna fabryka włókiennicza mieści się na działce przy ulicy Grobelnej 8 w Pabianicach. Tkalnia to obecnie największa inwestycja realizowana w ramach rewitalizacji pofabrycznych terenów miasta. Inwestycja oferuje prawie 14 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu, na której dostępnych będzie 40 sklepów oraz kino. Zmotoryzowani będą mogli korzystać z parkingu samochodowego na 230 stanowisk.

Centrum handlowe Tkalnia zostanie oddane do użytku w marcu 2019 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.