Awbud wchodzi na plac budowy Tkalni w Pabianicach

2018.02.27

Spółka Awbud została generalnym wykonawcą centrum handlowo-rozrywkowego Tkalnia, które powstanie w Pabianicach, na terenie dawnej fabryki włókienniczej Krusche & Ender.

Podpisany został list intencyjny dotyczący generalnego wykonawstwa centrum handlowo-rozrywkowego Tkalnia w Pabianicach. Awbud prowadził będzie prace w systemie design and build (zaprojektuj i wybuduj). Wykonawcy przekazany został plac budowy i może ona przystąpić do realizacji prac projektowych, robót fundamentowych, ziemnych i odwodnieniowych.

Centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia realizowane jest na terenie dawnej fabryki włókienniczej Krusche & Ender przy ulicy Grobelnej 8. Inwestycja sąsiaduje bezpośrednio z zrewitalizowanymi budynkami pofabrycznymi. Tkalnia zaoferuje około 14 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu, na której funkcjonowało będzie 40 sklepów. Wśród najemców galerii znajdą się takie marki jak Smyk, Empik, CCC, Hebe, Pepco, Kik, Martes Sport, Media Expert a także Helios, który otworzy pierwszy w mieście multipleks.

Zmotoryzowani będa mogli korzystać z parkingu samochodowego na 230 stanowisk. Komercjalizacją Tkalni zajmuje się The Blue Ocean Investment Group.

Budowa jest zaplanowana na około dwanaście miesięcy. Równolegle prowadzimy rozmowy z kolejnymi najemcami zainteresowanymi ulokowaniem się w Tkalni, pracujemy także nad dodatkowymi atrakcjami, z których będą mogli korzystać klienci po otwarciu centrum
powiedział: Adrian Majsterek, inwestor centrum handlowego Tkalnia w Pabianicach


Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • kolp
    Gość
    2018-02-27 14:12:07
    jak ma być media experrt to wpadnę na otwarcie. Ostatnio by lem i nieźle się obłowiłem.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.