Wrocław: Biurowiec, który zamknie i uporządkuje ostatni fragment ulic Oławskiej i Piotra Skargi


2021.06.21
Autor: Urbanity.pl
Powstający w ścisłym centrum Wrocławia biurowiec Brama Oławska, w sąsiedztwie Galerii Dominikańskiej i budynku biurowego Dominikański osiągnął stan surowy otwarty.

Brama Oławska będzie nowoczesnym biurowcem klasy A, który powstaje w miejsce wyburzonego budynku PZU z roku 1970, który zaprojektowany został przez Ryszarda Natusiewicza. Inwestorem jest Tower Inwestycje (spółka z Grupy PZU), a generalnym wykonawcą inwestycji firma Warbud.

Prace budowlane przy ulicy Oławskiej 35 rozpoczęły się w lutym 2020 roku i realizowane są zgodnie z harmonogramem. Na przełomie maja i czerwca br. zakończył się etap budowy biurowca w stanie surowym. Budynek ma już żelbetowe ściany nośne, klatki schodowe, tarasy i stropy. Brama Oławska ma zostać oddana do użytku w drugim kwartale 2022 roku.

Inwestycja składała się będzie z siedmiu kondygnacji naziemnych oraz trzech podziemnych, gdzie zaplanowano ponad 140 stanowisk dla aut. Biurowiec zaoferuje łącznie około 14 000 mkw. powierzchni najmu brutto, a dodatkowo otrzyma certyfikat na poziomie „Excellent”. Oprócz tego, obiekt będzie spełniał szereg wymogów brytyjskiego systemu certyfikacji BREEAM (BRE Environmental Assessment Metod).

Brama Oławska zamknie i uporządkuje ostatni fragment ulic Oławskiej i Piotra Skargi. Chodnik zostanie poszerzony, a podcienie, które powstaną na całej długości elewacji frontowej znacznie zwiększą komfort osób czekających na pobliskim przystanku.

Komentarze


 • Karina
  Gość
  2021-06-22 11:43:00
  Jedna wielka patelnia robi się z Wrocławia. Sam beton i kostka brukowa. W centrum miasta nie ma czym oddychać ani jak się schronić przed słońcem. Włodarze miasta doprowadza to miasto do ruiny.

 • Ewelina
  Gość
  2021-06-22 12:49:44
  Dokladnie,ani jednego drzewa,sam BETON,nawet nie chce już tamtędy przejeżdżać,miasto przestaje ODDYCHAC, KATASTROFA

 • Monika
  Gość
  2021-06-22 16:38:16
  Najważniejsze jest to ze sa scieszki rowerowe. Gdzie jest wolna dziura to stawiaja biurowce. Zadnych placow zadnych drzew idziesz ulica i leje sie zar a ty nawet nie masz gdzie usiasc i sie napic. Masakra brawo dla pan Prezydenta

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.