Dobiega końca budowa "wiszącego budynku" w centrum Wrocławia

2022.05.25

Przy wrocławskim placu Dominikańskim kończy się budowa nowoczesnego biurowca Brama Oławska, który został "nadwieszony" nad Przejściem Słodowym. Inwestorem jest spółka Tower Inwestycje, będąca częścią Grupy PZU.

Na finiszu są prace budowlane nowego biurowca na mapie Wrocławia - Brama Oławska. Za sprawą pięciu kondygnacji „nadwieszonych” nad Przejściem Słodowym za pośrednictwem słupów konstrukcyjnych, inwestycja nazywana jest przez wrocławian "wiszącym budynkiem".

Biurowiec z widokiem na Starówkę i panoramę Wrocławia
Brama Oławska to nowoczesny biurowiec spółki Tower Inwestycje, będącej częścią Grupy PZU, który zlokalizowany jest w centrum Wrocławia, przy placu Dominikańskim. Realizacja projektu rozpoczęła się w lutym 2020 roku, a finał ma nastąpić ma jesienią bieżącego roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Warbud.

Budynek ma łącznie 10 kondygnacji, z czego 7 ponad powierzchnią gruntu, a trzy usytuowane w podziemiach, gdzie mieścił się będzie m.in. parking samochodowy na 140 stanowisk. Biurowiec oferuje łącznie 14 000 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia, z której część wykonana została w tzw. stanie deweloperskim, a część została już zaaranżowana na potrzeby PZU.

Na jakim etapie jest inwestycja Brama Oławska?
Obecnie na budowie Bramy Oławskiej trwają prace wykończeniowe, a także roboty związane z zagospodarowaniem terenu. Prace elewacyjne na obiekcie dobiegają końca, a fasada biurowca, która wykonana została z płyt Alucobond w kolorze miedzianym, nawiązuje kolorystyką do sąsiadującej zabudowy. Uzupełniają ją przeszklenia oraz ciekawe elementy dekoracyjne.

Zobacz jak powstawał biurowiec Brama Oławska [GALERIA ZDJĘĆ]

Inwestycja powstaje zgodnie z wymaganiami certyfikacji BREEAM i pretenduje do poziomu „Excellent”.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.