W samym centrum Wrocławia ruszy realizacja biurowca Grupy PZU


2020.02.19
Autor: Urbanity.pl
Jeszcze przed końcem lutego ruszą prace budowlane na działce przy ulicy Oławskiej 35 we Wrocławiu. To w tym miejscu Grupa PZU wybuduje nowoczesny biurowiec Brama Oławska.

Brama Oławska zamknie i uporządkuje ostatni niezabudowany fragment skrzyżowania ulic Oławskiej i Piotra Skargi we Wrocławiu. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Warbud, która wejdzie na teren inwestycji w poniedziałek, 24 lutego.

Nowy biurowiec przy Oławskiej 35 będzie miał siedem kondygnacji naziemnych i aż trzy podziemne, które pomieszczą ponad 140 miejsc parkingowych. Inwestycja zaoferuje około 14 056 mkw. powierzchni GLA. Wrocławski obiekt spełni wymagania brytyjskiego systemu certyfikacji BREEAM i wg przyjętych kryteriów otrzyma certyfikat na bardzo wysokim poziomie „Excellent”.

W ramach inwestycji poszerzony zostanie również chodnik, a na całej długości frontowej elewacji, wykonawca stworzy podcienie, które zwiększą komfort osób czekających na pobliskim przystanku.

Przypomnijmy, że Brama Oławska powstanie na działce, na której od 1970 roku znajdował się biurowiec PZU, który ze względu na słaby stan techniczny został rozebrany w 2017 roku. Inwestorem jest Tower Inwestycje – spółka z Grupy PZU. Komercjalizacją biurowca zajmuje się firma CBRE.

W nowym budynku biurowym szczególny nacisk położony został na zastosowanie rozwiązań proekologicznych w tym systemów oszczędzania energii i wody, zielone dachy, czy miejsca parkingowe ze stacjami ładowania dla samochodów o napędzie elektrycznym. Biurowiec oferował będzie również pełną infrastrukturę dla rowerzystów.

Biurowiec przy ulicy Oławskiej 35 zostanie oddany do użytku w II kwartale 2022 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.