Wroclavia - nowy wielofunkcyjny kompleks w centrum Wrocławia

2015.06.15

Jesienią 2017 roku oddany zostanie do użytku wielofunkcyjny kompleks pod nazwą Wroclavia. Inwestycja powstanie pomiędzy ulicami Borowską, Suchą i Dyrekcyjną na wrocławskich Krzykach. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia IMB Asymetria Architekci.

Wielofunkcyjny kompleks Wroclavia łączył będzie w sobie zarówno funkcje handlowo-usługowe, jak i biurową oraz komunikacyjną. W ramach projektu powstanie nowoczesny dworzec autobusowy zintegrowany z galerią handlową. Kompleks będzie miał 71 tys. mkw. powierzchni handlowo-biurowej, z czego 64 tys. mkw. zajmą sklepy, restauracje czy 20-salowe kino znajdujące się na poziomie +2. Łącznie w budynku mieścić się będzie 200 lokali handlowo-usługowych.

Wroclavia będzie dysponowała największym kinem w mieście - Cinema City oraz pierwszym we Wrocławiu IMAX, oferujący sale VIP wraz z innymi udogodnieniami.

Przestrzeń biurowa znajdzie się w trzech, połączonych ze sobą budynkach, które powstaną od strony ulicy Suchej. Łącznie pod wynajem będzie 7000 mkw., powierzchni biurowej wysokiej klasy. Od strony ulicy Suchej znajdą się dwa wejścia, które bezpośrednio prowadzić będą do obiektów biurowych. Połączenie bezpośrednie z galerią, mieścić się będzie na poziomie +2.

Atrakcją kompleksu będzie ogród, który powstanie na dachu budynku, pomiędzy biurowcami, a częścią gdzie mieścić się będą restauracje, bary, oraz wejście do kina. Według zapowiedzi inwestora, ulica Sucha zostanie wyłączona z ruchu, jedyną formą komunikacji będą autobusy oraz taksówki.

Nowy dworzec autobusowy o powierzchni 5000 mkw., będzie funkcjonował na poziomie -2. Na pierwszej kondygnacji znajdzie się hol terminala autobusowego wraz z kasami biletowymi oraz poczekalnią. Dla podróżnych przygotowane zostaną elektroniczne tablice informacyjne, a sam obiekt będzie monitorowany i chroniony.

Całość powstaje na terenie po wyburzonym dworcu autobusowym PKS. Dla kierowców przygotowany zostanie także parking samochodowy na 2300 stanowisk. Także rowerzyści będą mieli miejsca postojowe zarówno na zewnątrz kompleksu, jak i w krytym parkingu wewnątrz obiektu. Przebudowane mają zostać ulice Dyrekcyjna, Joannitów oraz częściowo Borowska i Sucha, która zostanie wyłączona z ruchu masowego, a jedynymi pojazdami, które będą się po niej poruszały to autobusy i taksówki. Planowane jest także położenie torowiska tramwajowego na tej ulicy.

Inwestorem projektu jest firma Unibail-Rodamco. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia IMB Asymetria Architekci, a wystrój wnętrz przygotowuje pracownia Saguez&Partners. Szacuje się, że inwestycja pochłonie 220 milionów euro i zakończy się jesienią 2017 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.