We Wrocławiu wystawiono działkę, na której powstać miał Hilton

2014.12.12

Pomimo szumnych zapowiedzi, na działce przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Komandorskiej, obok wrocławskiego Capitolu, nie powstanie hotel światowej sieci Hilton. Spółka McCarthy Harte, która pięć lat temu zakupiła ten teren, wycofała się z planów budowy obiektu i wystawiła działkę na sprzedaż.

Na działce przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Komandorskiej miał powstać 4-gwiazdkowy hotel sieci Hilton, uzupełniony o apartamenty oraz biura. Budowa miała ruszyć jeszcze przez Euro 2012, ale do tej pory Irlandczycy jedynie ogrodzili teren. Jak tłumaczą się właściciele działki, z powodu finansowych nie doszło do realizacji projektu, a spółka wystawiła działkę na sprzedaż. Kwoty za jaką nowy właściciel zakupi teren nie zostanie podana.

Prowadzone są już rozmowy z potencjalnymi firmami, które chciałyby zakupić działkę o powierzchni ponad 5,5 tys. mkw. Umowa z nowym właścicielem może zostać podpisana jeszcze pod koniec lutego.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, na tym terenie mogą powstać budynki usługowe, handlowe, kulturalne oraz obiekty mieszkalne.

Źródło: Gazeta Wrocławska

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.