Wrocławski biurowiec w stylu retro prawie gotowy

2017.12.06

Dobiega końca realizacja nowoczesnego biurowca Retro Office House, który zlokalizowany jest w centrum Wrocławia, tuż przy teatrze Capitol. Oddanie do użytku inwestycji biurowej zaplanowano w I kwartale 2018 roku.

Retro Office House to nowoczesny biurowiec oferujący biura w standardzie klasy A. Modernistyczny budynek stylem nawiązuje do lat 20-tych XX wieku. Łączna powierzchnia najmu wynosi ponad 20 790 metrów kwadratowych, z czego część parterową zajmą lokale handlowo-usługowe. Maksymalna powierzchnia typowego piętra biurowego wynosi 4 150 mkw.

Pod obiektem zaplanowano parking samochodowy na 155 miejsc postojowych. Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w lipcu 2016 roku.Wrocławski budynek biurowy został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Kuryłowicz & Associates, która zaproponowała zaokrąglone narożniki, gięte po łuku szkło i wewnętrzne patio ze zdobieniami, które razem stworzą styl retro.

Obecnie na terenie działki przy ulicy Piłsudskiego, dobiegają końca prace przy elewacji Retro Office House. Ciągle toczyły się będą roboty wokół i wewnątrz biurowca. Niebawem zdemontowany zostanie ostatni żuraw i dokończony będzie montaż świetlika nad patio. Jeszcze w grudniu zakończy się wykonywanie przyłączy do budynku.

Inwestycja biurowa Retro Office House realizowana należy do spółki LC Corp. Generalnym wykonawcą jest Budimex. Biurowiec zostanie oddany do użytku w I kwartale 2018 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Mieszkaniec
    Gość
    2017-12-06 09:13:09
    Ciekawe czy ulice retro przy tym biurowcu tez wyremontuja czy zostanie taka jak ja Adolf Hitler zostawił w 45-tym?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.