W centrum Wrocławia powstają biurowce firm PZU i LC Corp

2016.01.21

U zbiegu ulic Komandorskiej i Bogusławskiego we Wrocławiu trwają zaawansowane prace budowlane związane z realizacją biurowca, którego stawia PZU. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex, która zakończy prace jesienią br.

Obecnie na działce inwestycji wykonywany jest strop czwartej kondygnacji. Według zapewnień inwestora, w kwietniu bieżącego roku budynek osiągnie stan surowy otwarty. Biurowiec będzie miał pięć kondygnacji i zaoferuje łącznie około 3,8 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Parter obiektu zostanie zagospodarowany pod lokale handlowe o powierzchni 300 mkw.

Komercjalizacją budynku przy Komandorskiej 12 zajmuje się firma JLL. Wiadomo, że PZU nie będzie miało w nim swojej siedziby.

Po przeciwnej stronie ulicy budynek biurowo-usługowy wybuduje firma LC Corp, należąca do Leszka Czarneckiego, który jest właścicielem m.in. obiektu Sky Tower przy Powstańców Śląskich. Prace budowlane na działce mają niebawem ruszyć, jednak szczegóły inwestycji poznamy w późniejszym terminie.

Pierwotnie w tym miejscu powstać miał czterogwiazdkowy hotel Hilton, irlandzkiego inwestora. Do realizacji tego projektu nigdy nie doszło i w zeszłym roku teren został sprzedany spółce LC Corp.

Źródło: Gazeta Wrocławska

Komentarze


  • qwe
    Gość
    2016-02-22 15:07:19
    Strasznie wstrętny budynek. Pamiętam poprzednie wizualizacje 100x lepsze!!!!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.