Biurowiec Retro Office House rośnie ekspresowo

2017.10.11

Szybciej od zakładanego harmonogramu przebiegają prace budowlane wrocławskiego biurowca Retro Office House, który powstaje w centrum miasta, obok teatru Capitol. Inwestorem jest firma LC Corp.

Retro Office House we Wrocławiu będzie nowoczesnym biurowcem, który oferuje ponad 18 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej w standardzie technicznym klasy A. Inwestycja dysponuje również lokalami handlowo-usługowymi oraz podziemną halą garażową na 155 miejsc postojowych.

Położony przy ulicy Piłsudskiego budynek, który zaprojektowany został przez renomowaną pracownię Kuryłowicz & Associates, nawiązuje stylem do lat 20-tych XX wieku. Modernistyczna bryła Retro Office House z zaokrąglonymi narożnikami, giętym po łuku szkłem, wewnętrznym patio i wykończeniami w stylu retro została obliczona na to, by jak najlepiej współgrać z otoczeniem.Biurowiec będzie miał sześć kondygnacji naziemnych o łącznej powierzchni wynoszącej 32 700 mkw. Maksymalna powierzchnia typowego piętra biurowego wynosi 4 150 mkw.

Jak informuje inwestor projektu, firma LC Corp, realizacja inwestycji wyprzedza harmonogram według, którego w drugim kwartale 2018 roku, biurowiec zostanie oddany do użytku.

Zamontowaliśmy już 250 z 530 elementów betonowych elewacji i 940 z 1150 okien. Zakończyliśmy montaż elewacji południowej i rozpoczęliśmy szklenie elewacji północnej. Ponadto w trakcie jest montaż elementów betonowych i szklenie elewacji wschodniej. Aktualnie wykonujemy również izolację dachu i montujemy świetliki w patiach. Udało się już także rozpocząć roboty murowe i instalacyjne


- mówi Witold Stańczak, kierownik projektu LC Corp.

Generalnym wykonawcą Retro Office House jest spółka Budimex, która dodatkowo wynajęła biura w budynku o łącznej powierzchni 7 034 mkw.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Retro Office House, Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates, Budimex, Develia

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.