We Wrocławiu powstanie nowy budynek Sądu Apelacyjnego


2021.06.28
Autor: Urbanity.pl
Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę budynku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu złożyła spółka Mirbud, która wyceniła swoje prace na ponad 73 mln zł.

W przetargu na budowę nowego budynku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu wzięły udział cztery podmioty - Budimex, konsorcjum w składzie Warbud i ZAZ, Mirbud oraz Strabag. Najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka Mirbud ze Skierniewic, która zaoferowała 73,3 mln zł za wykonanie zadania.

Nowy budynek Sądu Apelacyjnego stanie na działce przy ulicach Zielińskiego, Piłsudskiego, Kolejowej. W ramach inwestycji powstanie 5-kondygnacyjny obiekt z jedną kondygnacją podziemną o kubaturze ponad 33 000 m3 i powierzchni użytkowej na poziomie ponad 9 400 mkw. Budynek nowego wrocławskiego sądu będzie miał 90 metrów długości i 25 metrów wysokości.

Generalny wykonawca inwestycji będzie odpowiedzialny także za przebudowę układu drogowego w rejonie Kolejowej i Zielińskiego. Nowy Sąd Apelacyjny będzie gotowy w ciągu 38 miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą. Za projekt architektoniczny odpowiada Pracownia Czora i Czora z Katowic.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.