Wrocław wreszcie doczeka się nowej siedziby Sądu Apelacyjnego

2021.01.07

Ogłoszony został właśnie przetarg na wykonawcę nowej wrocławskiej siedziby Sądu Apelacyjnego, który wybudowany zostanie w miejsce zlikwidowanego targowiska.

Nowa siedziba Sądu Apelacyjnego powstanie na działce u zbiegu ulicy Zielińskiego i Piłsudskiego, w miejscu, w którym przez wiele lat funkcjonowało miejskie targowisko. Kupcy z zlikwidowanego targowiska przenieśli się do Pasażu Zielińskiego przy ulicy Swobodnej. Magistrat we Wrocławiu zdecydował o przekazaniu tej nieruchomości Skarbowi Państwa pod budowę nowego obiektu.

Jeszcze przed końcem 2020 roku ogłoszony został przetarg na budowę nowej siedziby, której projekt architektoniczny przygotowała pracownia Czora&Czora z Katowic.

Nowy budynek Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu będzie miał pięć kondygnacji wraz z jedną kondygnacją podziemną. Obiekt o powierzchni całkowitej ponad 9 400 mkw., i kubaturze wynoszącej ponad 33 000 mkw. zostanie zrealizowany w ciągu 38 miesięcy od podpisania umowy. Zainteresowane podmioty mogą składać oferty do 1 lutego.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.