Inwestycja Ghelamco w Katowicach. Rusza budowa 55-metrowego biurowca

2020.11.19

W biznesowej części Katowic rozpoczęła się budowa nowoczesnego biurowca Craft, którego inwestorem jest firma Ghelamco.

W bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego Silesia City Center ruszyły prace budowlane nowego budynku biurowego Craft w Katowicach. Na działce u zbiegu ulic Chorzowskiej i Ściegiennego powstanie nowoczesny biurowiec, którego projekt architektoniczny przygotowała Pracownia Architektoniczna Czora & Czora.

Biurowiec Craft dysponował będzie powierzchnią najmu na poziomie 26 700 metrów kwadratowych rozlokowaną na 13. piętrach. 55-metrowy budynek posiadał będzie również dwukondygnacyjną halę podziemną na 218 stanowisk. Dodatkowe 28 miejsc przewidziano na parkingu naziemnym. W obiekcie znajdą się ponadto stacje do ładowania samochodów elektrycznych, a także 60 miejsc dla rowerów wraz zapleczem dla rowerzystów – szatniami i prysznicami.

Projekt zakłada budowę obiektu składającego się z trzech spiętrzonych prostopadłościanów, co pozwoli na realizację sześciu tarasów, z czego jeden mieścił się będzie na dachu biurowca. Na elewacji Crafta znajdą się elementy w odcieniu miedzi.

Katowice to miasto z niesamowitą energią i potencjałem. Cieszymy się, że nasz kolejny projekt powstanie właśnie tutaj. Zaoferujemy najemcom obiekt położony w niezwykle atrakcyjnym miejscu, wyróżniający się ciekawą architekturą i oferujący najwyższej klasy biura. W budynku pojawią się najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne łącznie z SignalOS, budynkowym systemem operacyjnym opracowanym przez Ghelamco – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Biurowiec Craft będzie certyfikowany w ekologicznym systemie BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja ma być gotowa pod koniec 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • prze
  Gość
  2020-11-19 14:28:56
  Super inwestycja :)

 • tmx
  Gość
  2020-12-02 21:51:13
  Paskudna elewacja..

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.