W centrum Wrocławia, przy Sky Towerze powstaje biurowiec MidPoint71


2019.12.17
Autor: Urbanity.pl
Rozpoczęła się budowa kolejnego nowoczesnego biurowca, który zlokalizowany będzie przy ulicy Powstańców Śląskich we Wrocławiu. MidPoint71 gotowy będzie na koniec 2021 roku.

MidPoint71 to inwestycja firmy Echo Investment, która we Wrocławiu wybudowała już pięć nowoczesnych budynków biurowych, a obecnie realizuje również pierwszy etap West 4 Business Hub.

Przy ulicy Powstańców Śląskich 9 rozpoczęła się budowa 14-kondygnacyjnego biurowca z niższą, 6-kondygnacyjną podstawą. Wrocławska inwestycja zaoferuje prawie 37 000 mkw. powierzchni do wynajęcia klasy A. W parterze obiektu zaplanowano punkty usługowe, restauracja oraz przestrzenie wspólne. MidPoint71 zaprojektowany został zgodnie z wytycznymi certyfikacji BREEAM na poziome Excellent.

Obecnie na działce, na której powstaje biurowiec, wykonano wstępną remediację gruntów i trwają prace przygotowawcze związane z wykonaniem ściany szczelinowej. Inwestor nie wybrał jeszcze generalnego wykonawcy. W procesie przetargowym wybierani są wykonawcy poszczególnych pakietów. Projekt architektoniczny biurowca przygotowała pracownia Medusa Group.

Hasłem przewodnim inwestycji jest „Hit the point – MidPoint71”, które nawiązuje do lokalizacji projektu, który powstaje w centrum miasta, a dodanie liczby „71” zaczerpniętej z numeru kierunkowego stolicy Dolnego Śląska

MidPoint71 zostanie ukończony w IV kwartale 2021 roku.

Komentarze


 • Amber
  Gość
  2019-12-17 15:05:35
  Restauracje? W Sky Tower pustki. Czy wy myslicie ze ludzie potrzebuja tu restauracji?????Malo tu smrodu dookola?

 • Karol
  Gość
  2019-12-17 20:02:48
  Jeśli restauracje kojarzą Ci się ze smrodem, to lepiej uciekaj z miasta. W lesie nie ma tego problemu.

 • Krystian
  Gość
  2019-12-17 22:25:36
  XD to tylko uswiadcza mnie w przekonaniu ze skytower byl i jest niepotrzebnym wiezowcnem w tym miescie. Nikt w tym budynku nie przesiaduje i nie wynajmuje tam apartamentow. A cp do tego biurowca to wysokosc jest odpowiednia jak na to miasto, bo za duzo firm to tam nie ma.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.